.
.
.

حوثی‌ها برای ادامه جنگ در یمن دست به دامان دانش‌آموزان مدارس شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی کشته و اسیر شدن تعداد قابل توجهی از نیروهایشان در اثر پیشروی ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت ملی این کشور با حمایت ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، حوثی‌ها دست به دامان مدارس شده و تعدادی از دانش‌آموزان مناطق تحت تسلط خود را برای شرکت در جبهه‌های نبرد فرا خواندند.

منابع آموزشی در یمن گزارش کردند که درپی امتناع قبایل یمن از ارسال فرزندان دانش‌آموز خود به جنگ از پیش شکست خورده، مدیران حوثی‌ها رفت و آمد خود به مدارس صنعاء و استان‌های غربی و مرکزی یمن را افزایش داده‌اند تا دانش‌آموزان بیشتری را به میدان‌های نبرد ببرند.

منابع یمنی در ادامه اعلام کردند که مدیران حوثی در مدارس جلسات سخنرانی اجباری برگزار کرده و دانش‌آموزان را تحریک به حضور در جبهه‌ها و مشارکت در آنچه حوثی‌ها آن را "جهاد" می‌دانند، کرده و سعی دارند به دانش‌آموزان تلقین کنند که "گروه حوثی اسلام صحیح است و همراهی با آنها، جهاد در راه خداست".

تلاش حوثی‌ها برای جلب دانش‌آموزان درپی آن بالا گرفت که آنها تعداد قابل توجهی از نیروهای خود را در نبرد با ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن که با حمایت نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی برای آزادسازی کشور از دست شبه‌نظامیان کودتاگر تلاش می‌کشند، از دست دادند.

شبه‌نظامیان حوثی، مجموعه‌ای شامل سخنرانی‌های حسین حوثی، بنیانگذار گروه حوثی و کارت‌های حافظه حاوی فایل‌های صوتی سخنرانی‌هایی که آنها را به مشارکت در جنگ تحریک می‌کند، میان دانش‌آموزان یمنی توزیع می‌کنند.

منابع یمنی گفتند که سخنرانی‌های عوامل حوثی‌ها در مدارس در واقع پیش‌زمینه‌ای برای دوره‌های است که بعدازظهرها و یا آخر هفته‌ها برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود و معمولا به ناپدید شدن دانش‌آموزان می‌انجامد و بعدها مشخص می‌شود این دانش‌آموزان به میادین جنگ رفته و کشته شده‌اند.

پیش از این و در ماه سپتامبر 2017، حسن زید، یکی از فرماندهان عالی‌رتبه شبه‌نظامیان حوثی و وزیر جوانان در حکومت کودتا، پیشنهاد کرده بود مدارس و سیستم آموزشی برای یک سال تعطیل شود و دانش‌آموزان و معلمان به جبهه‌های نبرد اعزام شوند.