.
.
.

اعتراض اردن به انتقال سفارت گواتمالا در اسرائیل از تل‌آویو به قدس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حکومت اردن روز سه‌شنبه 26 دسامبر 2017 اعتراض خود به تصمیم دولت گواتمالا برای انتقال سفارت این کشور در اسرائیل از تل‌آویو به قدس را اعلام کرد و گفت که این موضوع نقض واضح قوانین بین‌المللی است.

محمد المومنی سخنگوی رسمی دولت اردن اعلام کرد، تصمیم گواتمالا برای انتقال سفارتش در اسرائیل از تل‌آویو به قدس نقض آشکار قانون بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل به ویژه قطعنامه اخیر مجمع عمومی سازمان ملل است.

جیمی مورالس، رئیس‌جمهوری گواتمالا روز یک‌شنبه 24 دسامبر 2017 اعلام کرد کشورش قصد دارد سفارتش را از تل‌آویو به قدس منتقل کند.

به گزارش خبرگزاری اردنی بتراء، سخنگوی دولت اردن گفت: «تصمیم دولت گواتمالا یک تصمیم غیرمسئولانه است که می‌تواند به خشونت‌ها در منطقه دامن زده و اسرائیل را به ادامه نقض قانون بین‌المللی ترغیب کند.»

محمد المومنی افزود: «اردن به عنوان مسئول حفاظت از مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس به شدت این اقدام غیرمسئولانه را محکوم می‌کند.»

از سوی دیگر ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن در صفحه توئیتر خود نوشت: « با تصمیم گواتمالا برای انتقال سفارتش به قدس مخالفیم و این کار بیهوده تحریک‌آمیز و ناقض قطعنامه‌های قانونی سازمان ملل و قطعنامه اخیر مجمع عمومی را محکوم می‌کنیم.»