فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • العبادی: چالش‌های آینده عراق پس از داعش امنیتی و اطلاعاتی است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حیدر العبادی، نخست وزیر عراق روز شنبه 23 دسامبر 2017 گفت، چالش بعدی روبروی ما پس از پیروزی بر داعش، امنیتی و اطلاعاتی است.

  العبادی خواستار بکارگیری همه امکانات مدرن و پیشرفته در تکنولوژی به هدف برتری بر دشمن (تروریسم) در این زمینه شد.

  العبادی که در «کنفرانس عمومی امنیت ملی» سخنرانی می ‌کرد، گفت:« عراق قدرتمند، یکپارچه و پیروز از معرکه علیه تروریسم خارج شد. نیروهای «امنیت ملی» در این پیروزی نقش مهمی را ایفا کردند و با خون شهدا و زخمی‌های این دستگاه امنیتی بود که ما پیروز شدیم».

  وی افزود:« ما هیچ جا نباید به تروریست‌ها فرصت نفوذ بدهیم، دشمن ما اندیشه‌ای منحرف دارد لذا باید تمرکز ما بر تلاش‌های اطلاعاتی و امنیتی باشد و از نظر آمادگی بایستی در سطح چالش‌ها قرار گیریم».

  عبادی گفت:«عراق اکنون مسئولیت‌های مهمی را در پیشرو دارد که باید آنها را تکمیل کند برگرداندن ثبات وامنیت در مناطق ازادشده که این مناطق باز به بازسازی ساختار امنیتی و اطلاعاتی نیاز دارد چون این دو با هم ارتباط دارند. این برنامه‌ها باید دقیق بررسی و طراحی شود مردم هر منطقه‌ای باید در امور امنیتی و اطلاعاتی سهیم باشند چون مردم پشتوانه موسسات و نهادهای دولت هستند. همبستگی مردم با نهادهای امنیتی و دولتی به قدرت ما می افزاید».

  نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر اهمیت انضباط و مبارزه با فساد، :«فساد یک جرثومه خطرناکی است فساد بود که داعش را وارد عراق کرد.

  العبادی گفت: «پارتی بازی در دستگاه امنیتی فساد محسوب می‌شود».

  نخست وزیر عراق گفت: «عراق همانطوری که از نظر نظامی بر داعش پیروز شد، در آینده از نظر امنیتی و اطلاعاتی نیز پیروز خواهد شد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران