فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی: یک کشتی کمک‌های انسانی به بندر الحدید یمن رسید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک منبع مطلع از نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی، روز شنبه 23 دسامبر 2017 اعلام کرد که نیروهای این ائتلاف به یک کشتی حامل مواد سوخت اجازه دادند تا در بندر الحدیده لنگر اندازد.

  این کشتی که Bahia Danas نام دارد، 13هزار و 808 تن مواد سوخت برای بندر الحدیده حمل کرده است.

  طبق این گزارش این کشتی ساعت 8 صبح روز شنبه در الحدید لنگر انداخت.

  پیشتر سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی سعودی اعلام کرده بود که حوثی‌ها با تمام قدرت تلاش می کنند تا در مسئله امداد رسانی کارشکنی کنند اما نیروهای ائتلاف با همه این شرایط فعالیت امداد رسانی را متوقف نخواهند کرد.

  اتهامات ژنرال المالکی در حالی مطرح می‌شود که کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرده است از مبتلا شدن بیش از یک میلیون یمنی به بیماری کولیرا خبر داده است.

  نیروهای ائتلاف بین المللی برغم کارشکنی‌های حوثی تاکنون تلاش کردند که کمک های انسانی بدون هیچ مشکلی به مناطق مختلف یمن برسد.

  ائتلاف عربی همزمان با ارسال کمک‌های مادی به مقاومت مردمی و ارتش یمن نیز کمک و پوشش نظامی می‌دهد.
  طی روز های گذشته جبهه‌های جنگ علیه حوثی شدت گرفته است.
  ارتش ملی یمن روز جمعه اعلام کرد، حسین الحوثی یکی از فرماندهان نزدیک به عبدالملک الحوثی در جبهه «حمک» میان استان اب والضالع به اسارت نیروهایش درآمده است.
  بر اساس این گزارش حسین الحوثی با سه تن دیگر از همراهانش روز چهارشنبه هنگام سرکشی به یگان‌های نظامی این گروه به اسارت درآمدند.

  طبق این گزارش حسین الحوثی که به همراه سه تن دیگر از فرماندهان عالی رتبه از صعده برای بررسی موقعیت نظامی شبه نظامیان حوثی به منطقه «حمک» در استان اب آمده بود، پس از شناسایی توسط اطلاعات ارتش یمن به اسارت نیروهای ارتش یمن درآمد.

  منابع ارتش یمن می‌گویند حسین الحوثی و دستیارانش برای ردگم کردن از یک خودروی غیر نظامی و تنها با اسلحه کمری وارد منطقه شده بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران