.
.
.

ارتش یمن مناطق جدیدی در شرق صنعاء را آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن مناطق جدیدی در شهرستان نهم در شرق استان صنعاء را از دست شبه‌نظامیان حوثی آزاد کردند.

سرتیپ عبدالله الشندقی، سخنگوی رسمی منطقه هفتم نظامی اعلام کرد که نیروهای ارتش ملی یمن پیشرفت چشمگیری در جبهه نهم در شرق صنعاء داشته‌اند.

او گفت که نیروهای ارتش روز دوشنبه 17 دسامبر روستاهای الحول و کوه‌های البراک، شعاب الشليف و سد بني عامر را آزاده کرده، 30 نفر از شبه‌نظامیان حوثی را کشته و ده‌ها نفر دیگر را مجروح کردند.

الشندقی افزود: نبردها کماکان ادامه دارد و در نتیجه آنها ارتش ملی در حال پیشروی و شبه‌نظامیان حوثی در حال فرار دسته‌جمعی به سوی صنعاء هستند. جنگنده‌های ائتلاف نیز مواضع حوثی‌ها را بمبارات کرده و چهار تانک و سه خودروی نظامی و تعداد دیگری از ادوات حوثی‌ها را منهدم کردند.

ارتش یمن روز یکشنبه 16 دسامبر نیز اعلام کرد که در پی آزادسازی مواضع مهم در شهرستان نهم، نبرد با حوثی‌ها در شرق پایتخت به مناطق باز منتقل کرده است.

براساس اعلام پایگاه اینترنتی ارتش یمن پیروزی‌های اخیر ارتش امکان اتصال دو جبهه مرکز و جبهه راست را فراهم کرده و امکان به سرانجام رساندن نبردهای شهرستان نهم در روزهای آینده را فراهم می‌کند.