فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی کارگاه موشک‌سازی حوثی‌ها را در صعده منهدم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز جمعه 15 دسامبر 2017 تصاویری بمباران یک گارگاه ساخت موشک وانهدام کامل آن را منتشر کرد.

  در این گارگاه قطعات موشکی مجزا که از ایران به حوثی‌ها قاچاق می‌شود، توسط کارشناسان ایرانی دوباره بازسازی می‌شوند و موشک‌ها برای هدف قرار دادن شهرهای سعودی آماده می‌شود.

  منابع مطلع ائتلاف عربی خبر دادند که در این بمباران تعدادی از کارشناسان و تکنسین‌های خارجی که اغلب از ایران و حزب‌الله لبنان هستند، کشته شدند.

  تصاویر منتشر شده نیروهای ائتلاف از بمباران این کارگاه و مخازن اسلحه که آن را احاطه کرده نشان می‌دهد که پس از بمباران شدید انفجارهای متوالی تا ساعت‌ها ادامه داشته و کارگاه و مخازن تسلیحاتی حوثی‌ها در این منطقه به طور کلی نابود شده است.

  گفتنی است که ارتش یمن روز پنجشنبه اعلام کرده بود که بیش از 250 کارشناس نظامی ایرانی را در منطقه صعده و الحدیده شناسایی کرده و برای هدف قرار دادن آنها برنامه‌هایی تدارک دیده است.

  در استان البیضاء نیز جنگنده‌های ائتلاف کاروان‌های امداد اسلحه به حوثی‌ها در بیحان در استان شبوه را هدف قرار داده وده‌ها تن از آنها را در بمباران های پی درپی کشتند.

  همزمان جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی در ذمار را هدف قرار داده و چندین خودرو و دیگر تجهیزات نظامی آنها را منهدم کردند.

  تبلیغات