.
.
.

پلیس دبی متهمی را که اینترپل 20 سال به دنبالش بود دستگیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس دبی روز چهارشنبه 13 دسامبر 2017، یک مرد آسیایی را که اینترپل (پلیس بین‌الملل) بیش از 20 سال به دنبالش بود، دستگیر کرد.

به گزارش روزنامه "خلیج تایمز"، سرهنگ سعید العیالی، مدیر بخش تحقیقات جنایی دبی در این باره گفت، پلیس دبی حدود 20 سال پیش از طریق اینترپل اطلاعات متفاوت و عکس قدیمی در گذرنامه‌ فرد مورد نظر دریافت کرده بود و اعلام کرده بود که حکم دستگیری این فرد به جرم چندین قتل صادر شده است.

بر اساس این گزارش، پلیس دبی متوجه شباهت بسیار زیادی بین عکس قدیمی مردی که اینترپل برای آنان فرستاده و مرد آسیایی که از یک سال و نیم پیش ساکن امارات متحده عرب بوده شد و تحقیقات خود را با ردیابی این شخص و مقایسه اثر انگشتش دنبال کرد.

این مرد پس از دستگیری اعتراف کرد که درپی کشتن چند تن که با آنها اختلافات مالی داشته گریخته و طی دو دهه گذشته در بسیاری از کشورها مشغول تجارت بوده اما پلیس این کشورها به دلیل تغییر اطلاعات شخصی و عکس گذرنامه‌اش او را شناسایی نکرده‌اند.

مرد آسیایی گفت که او انتظار نداشت در دبی دستگیر شود.

سعید العیالی مدیر بخش تحقیقات جنایی دبی در پایان گفت: "سیستم پیشرفته این بخش به دستگیری بسیاری از جنایتکاران کمک کرده است، هرچند بسیاری از آنها داده‌های شخصی خود را برای دریافت گذرنامه تغییر داده بودند اما پلیس دبی با همکاری پلیس بین‌الملل اقدامات متعددی را برای تشخیص هویت آنها انجام داده است".