.
.
.

پیکارجویان داعش پس از چهار سال به ادلب بازگشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای داعش پس از چهار سال توانستند مجددا به استان ادلب سوریه بازگشته و مناطقی را در این استان از آن خود کنند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه 10 دسامبر 2017 اعلام کرد نیروهای داعش پس از درگیری با گروه " هيئة تحرير الشام " توانستند روستای باشکون در استان ادلب در شمال سوریه از تحت کنترل خود در آورند.

تصرف روستای باشکون پس از آن صورت گرفت که نیروهای داعش و نیروهای هيئة تحرير الشام در استان حماه که در همسایگی استان ادلب است، با یکدیگر درگیر شدند. در این درگیری‌ها داعش توانست مجموعه‌ای از روستاهای شمال شرق استان حماه و روستای باشکون در استان ادلب را تصرف کند. این در حالی است که آخرین حضور داعش در استان ادلب به چهار سال پیش باز می‌گردد.

درگیری داعش با دیگر گروه‌ها و تصرف چند روستا چند روز پس از آن رخ داد که یک مقام ارتش روسیه از پاکسازی کامل اراضی سوریه و پایان کار ارتش روسیه در این کشور خبر داد.

وزارت دفاع روسیه روز پنج‌شنبه 7 دسامبر 2017 اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور در سوریه به پایان رسیده و سوریه به شکل کامل از دست داعش آزاد شد.

سرگئی رودسکوی، یکی از مقامات روسیه در یک نشست خبری گفت: «عملیات ارتش روسیه برای شکست داعش به پایان رسید و همه اراضی سوریه از دست داعش آزاد شدند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز روز شنبه 9 دسامبر 2017 اعلام کرد، جنگ علیه گروه داعش در این کشور با پیروزی کامل بر این گروه تروریستی و شکست آنها پایان یافت.