.
.
.

پیشروی ارتش ملی یمن در استان الحدیدة کماکان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

استمرار پیشروی نیروهای ارتش ملی یمن در استان الحدیدة این کشور و با حمایت گسترده جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، سومین شهرستان استان الحدیدة از دست شبه‌نظامیان حوثی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن در سومین روز پیشروی پیشروی نیروهای ارتش ملی یمن، شامگاه شنبه 9 دسامبر 2017 نیروهای ارتش با در اختیار گرفتن منطقه "حیس الخوخة" وارد شهرستان التحيتا شدند تا این شهرستان سومین شهرستان استان الحدیدة باشد که از دست شبه‌نظامیان حوثی آزاد می‌شود.

منابع نظامی خبر دادند که نیروهای ارتش ملی منطقه حیس که 10 کیلومتر با شهر الخوخة فاصله دارد را محاصره کرده و عملیات پاکسازی مزارع و مسیرهای شمال حیس را آغاز کردند.

همچنین نیروهای ارتش ملی وارد شهرستان ساحلی التحیتا شده و به مزارع "فازه" در حومه شهرستان "زبید" رسیدند.

در پی عملیات ارتش ملی یمن که با هدف آزادسازی استان الحدیدة و با پشتیبانی گسترده جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی برای حمایت از دولت قانونی انجام می‌شود، مواضع حوثی‌ها در ساحل غربی یمن یکی پس از دیگری در هم می‌شکنند. ارتش ملی در سه روز گذشته شهرستان‌های الخوخة و الحیس را آزاد و وارد حومه شهر زبید شد.

منابع میدانی از کشته و زخمی شدن ده‌ها پیکارجوی حوثی و فرار دیگر عناصر این گروه از این مناطق خبر دادند.

حوثی‌ها از سه سال پیش تا کنون از سواحل گسترده بخش غربی یمن به عنوان دروازه‌ای برای قاچاق تسلیحاتی که از ایران برای آنها ارسال می‌شود، استفاده می‌کنند. آنها همچنین بندر استراتژیک الحدیدة را به عنوان یک منبع اقتصادی که با استفاده از درآمد بتوان بخشی از هزینه‌های جنگ علیه ملت یمن را تامین و کمک‌های انساندوستانه را غارت و دریانوردی بین‌المللی را تهدید کرد، استفاده می‌کنند.