.
.
.

ولیعهد امارات: راه حل در یمن مهم است اما نبايد به هزینه بی‌ثباتى منطقه باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولیعهد امارات متحده عربی روز یکشنبه 10 دسامبر 2017، گفت، راه حل سیاسی در یمن خوب اما نباید به هزینه ناامنی و بی‌ثباتی و هرج و مرج در منطقه تمام شود.

محمد بن زاید گفت:«راه حل یمن اینگونه نباشد که شبه نظامیانی مانند حوثی‌ها در خارج از چارچوب دولت و قانون در یمن عمل کنند و هر گاه بخواهند منطقه را به آشوب بکشانند و به طور مستقیم امنیت و ثبات پادشاهی سعودی را تهدید کنند».

وی با اشاره به موشک پرانی حوثی‌ها به خاک سعودی گفت:«مشخص است که کدام کشور منطقه‌ای این موشک‌ها را در اختیار حوثی‌ها قرار داده است کسانی که این موشک ها را در اختیار حوثی‌ها گذاشتند خواهان گسترش هرج و مرج در منطقه هستند».

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، در دیدار با گروهی از "انجمن واشنگتن برای سیاست خاورمیانه"، با ابراز نگرانی کشور متبوعش از تاثیر منفی تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا در باره قدس شریف بر روند صلح در آینده منطقه، گفت:«این تصمیم ثبات منطقه و پروسه صلح خاورمیانه را تحت تاثیرات منفی قرار خواهد داد».

ولیعهد امارات در پایان ابراز امیدواری کرد که ایالات متحده در باره تصمیم خود نسبت به قدس تجدید نظر کند و موضعی بیطرفانه برای پیشبرد پروسه صلح بگیرد.