.
.
.

یک مقام فلسطینی: محمود عباس معاون ترامپ را ملاقات نخواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مجدی الخالدی مشاور رئیس دولت خودگردان فلسطینی روز شنبه 9 دسامبر 2017 اعلام کرد، محمود عباس با معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان سفر به کرانه باختری دیدار نخواهد کرد.

قرار است که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه سفر کند تا درباره روند صلح اسرائیل و فلسطینی‌ها با طرفین گفتگو کند.

ایالات متحده در واکنش به این خبر به تشکیلات خودگردان فلسطینی هشدار داد که عدم ملاقات معاون ترامپ عواقب خوبی در بر نخواهد داشت.

الخالدی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: « هیچکس در فلسطین با مایک پنس ملاقات نخواهد کرد».

قرار است مایک پنس در روزهای 16 و 17 دسامبر به اسرائیل سفر کند و در پارلمان این کشور سخنرانی کند. او همچنین مقرر بود که در تاریخ 19 دسامبر 2017 با مقامات فلسطینی دیدار کند.

الخالدی گفت:«آمریکا با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از همه خطوط قرمز عبور کرد.»

پس از آن‌که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در تصمیمی یک‌جانبه، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، «جبرئیل رجوب» از مقام‌های ارشد جنبش فتح و نزدیک به «محمود عباس» رئیس دولت خودگران فلسطین، اعلام کرد در رام الله کسی از «مایک پنس» معاون ترامپ استقبال نخواهد کرد».

رجوب همچنین از «لغو دیدار برنامه‌ریزی‌شده مایک پنس و محمود عباس در رام‌الله» خبر داده است.

این مقام جنبش فتح همچنین از کشورهای عرب خواست که از پذیرش مایک پنس به هنگام سفر به منطقه خاورمیانه خودداری کنند.

در همین راستا، یک مقام کاخ سفید گفت: «مایک پنس همچنان قصد دارد با محمود عباس و رهبران فلسطینی دیدار کند، واشینگتن هرگونه تصمیمی برای لغو این دیدار اقدامی غیر سازنده خواهد بود.»

صائب عریقات نیز یکی از رهبران جنبش فتح نیز گفت:«فلسطینی‌ها دیگر آمریکا به عنوان کشوری بی‌طرف در مسئله حل بحران خاورمیانه قبول ندارند».

عریقات گفت:«ملاقات با هر آمریکایی به منزله به رسمیت شناختن تصمیم دونالد ترامپ است».

عریقات افزود، جنبش آزادیبخش فلسطین دو شنبه 11 دسامبر برای تصمیم نهایی خود در رابطه با این رویدادها را اعلام خواهد کرد.