.
.
.

محمود عباس از موضع شورای امنیت در برابر تصمیم ترامپ در مورد قدس استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود عباس، رئيس دولت خودگردان فلسطین نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد قدس را نشانه محرز حمایت جامعه جهانی از آرمان‌های به حق مردم فلسطین دانست و در واکنش به اظهارات نیکی هیلی، نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل متحد در این جلسه گفت، دیگر آمریکا حامی مذاکرات صلح اسرائیل - فلسطین نیست.

به گزارش آناتولی به نقل از خبرگزاری فلسطینی «وفا» صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین نیز در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت:«دیدار هر فلسطینی با مقامات آمریکایی در مورد روند صلح اسرائیل-فلسطین به معنی قبول تصمیم واشنگتن درباره قدس است. به این دلیل تا زمانی که آمریکا از تصمیم خود صرف نظر کند، مذاکره‌ای در چارچوب روند صلح اسرائیل-فلسطین صورت نخواهد گرفت».

نیکی هیلی، نماینده دائمی ایالات متحده در سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای موضع‌گیری این سازمان در قبال تصمیم مذکور آمریکا را “دشمنی با اسرائیل” عنوان کرد.

در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد راهکار دو دولتی برای حل مشکل فلسطین و اسرائیل مورد تاکید قرار گرفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی، علی‌رغم قطعنامه شماره 478 شورای امنیت سازمان ملل متحد در سال 1980 که اقدام اسرائیل برای الحاق قدس شرقی و اعلام آن به عنوان پایتخت اسرائیل را غیر قانونی دانست، گفت: «زمان شناختن رسمی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل فرا رسیده است».

ترامپ همچنین دستور داد تا آمادگی های لازم برای انتقال سفارت خانه ایالات متحده آمریکا به قدس صورت گیرد.

تصمیم ترامپ با انتقاد و محکومیت اغلب کشورهای جهان مواجه شد.