.
.
.

یک هنرمند زن مصری به ترویج برده‌داری و نژادپرستی متهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یسرا اللوزی، هنرمند زن مصری که برای نمایش لباس‌های طراحی شده توسط هانی البحیری، طراح لباس مصری، یک لباس عروس الماس‎نشان گران‌قیمت را به تن کرد و دو جوان سیاهپوست دنباله لباس را بلند کردند، به نژادپرستی و ترویج برده‌داری متهم و ناچار به عذرخواهی شد.

يسرا اللوزی
يسرا اللوزی

یسرا اللوزی در نمایشگاه آثار هانی البحیری، در حالی یک لباس سفید الماس‌نشان را به تن کرد که دو جوان سیاهپوست نیمه برهنه دنباله لباس او را بلند می‌کردند. این طراحی لباس به مخاطبان این حس را القا کرد که گویی آن دو جوان برده یسرا اللوزی هستند.

پس از برگزاری این نمایشگاه موجی از انتقادها به سوی یسرا اللوزی روانه شد و او ناچار به عذرخواهی شد.

هانی البحيری و يسرا اللوزی

در متن عذرخواهی یسرا اللوزی که در صفحه رسمی او در فیس‌بوک منتشر شد، آمده است: «من یسرا اللوزی درباره آنچه در نمایشگاه، از آن برداشت نژادپرستی شد، عذرخواهی می‌کنم. من به عنوان مهمان افتخاری در این مراسم حضور داشتم و آنچه رخ داد، طبق برنامه اصلی نبود. برنامه به صورت ناگهانی و لحظاتی قبل از ورود به سالن تغییر کرد و من به دلیل استرس و به این دلیل که در زمان پوشیدن لباس، بدون کمک حتی یک گام نتوانستم بردارم، متوجه این موضوع مهم نشدم. لذا ضروری است که عذرخواهی خود را اعلام کنم و بگویم که من با همه اشکال نژادپرستی و تبعیض مخالفم.»