.
.
.

ارتش يمن منطقه استراتژیک «الخوخه» را به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارشگر تلویزیون العربیه در عدن روز پنجشنبه 7 دسامبر 2017 خبر داد که نیروهای ارتش یمن و مقاومت مردمی این کشور منطقه الخوخه را از کنترل شبه نظامیان حوثی‌ خارج کرده‌اند.

طبق این گزارش پس از درگیری شدید میان نیروهای ارتش یمن و شبه نظامیان حوثی در منطقه استراتژیک الخوخه بیش از 20 نفر از حوثی‌ها کشته شده و 11 نفر از آنها زخمی شدند.

در همین حال یک مقام نظامی گفت:«ارتش یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی همه مناطق جنوب الحدیده را از وجود حوثی‌ها پاکسازی کرده و هجوم گسترده دیگری را از سه محور جبهه الهاملی، آغاز کرد».

به گفته این منبع در این هجوم سه منطقه الزهاری، الرویس و جبل حرزین آزاد شد.

در منطقه میدی نیز 15 شبه نظامی حوثی طی درگیری با مقاومت مردمی و ارتش یمن کشته شدند. حمله ارتش ملي يمن ىر راستای حمله مقدماتی برای آزادسازی صنعا از حوثی‌ها صورت می‌گیرد.

عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن، روز دوشنبه، 4 دسامبر فرمان آغاز عملیات نظامی «صنعای عربی» با هدف آزادسازی پایتخت این کشور از دست کودتگران حوثی را صادر کرد. همزمان با صدور فرمان حمله، هادی فرمان عفو عمومی در یمن را صادر کرد بر اساس این فرمان افرادی که همکاری با حوثی‌ها را متوقف کنند، شامل این عفو خواهند شد.

عملیات نظامی گسترده که با پوشش هوایی ائتلاف عربی همراه است با هدف آزادسازی کامل صنعا از وجود شبه‌نظامیان فرقه‌ای حوثی آغاز شده است.

علی عبدالله صالح روز دوشنبه به دست حوثی‌ها کشته شد اما درگیری میان حوثی‌ها و نیروهای حزب گنگره خلق وفادار به وی هنوز هم ادامه دارد. نیروهای عظیمی از قبایل اطراف صنعا در کنار نیروهای دولت قانونی یمن از خارج پایتخت در حال آماده شدن برای هجوم همه جانبه به صنعا هستند.