.
.
.

فیلمی که ادعای حوثی‌ها مبنی بر اصابت موشک به نیروگاه اتمی امارات را نفی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فیلمی که رسانه‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی از شلیک موشکی که ادعا شده به سمت نیروگاه هسته براکه امارات پرتاب شده، منتشر کردند، ادعای آنها را تکذیب می‌کند.

علاوه بر تکذیب رسمی ادعای حوثی‌ها مبنی بر اصابت یک فروند موشک کروز به نیروگاه هسته‌ای براکه از سوی امارات، فیلمی که حوثی‌ها از لحظه شلیک این موشک منتشر کردند، نیز دروغ ادعای آنها را ثابت می‌کند.

در این فیلم دوربین‌ها به وضوح نشان می‌دهند که موشک هنگام اوج‌گیری متلاشی می‌شود. منابع مختلف از سقوط بخش‌های مختلف این موشک در خاک یمن خبر دادند.

اداره بحران و امور فوق‌العاده امارات متحده عربی ادعای حوثی‌ها درباره شلیک یک موشک به امارات را تکذیب کرد.

در بیانیه‌ای که روز یکشنبه 3 دسامبر 2017 اداره بحران و امور فوق‌العاده امارات متحده عربی منتشر کرد، آمده است که سامانه‌های دفاعی امارات توانایی مقابله با هر نوع تهدیدی را دارند.

این اداره همچنین درباره نیروگاه هسته‌ای براکه توضیح داد که این نیروگاه‌ در برابر هرگونه احتمالی محافظت شده و تدابیر امنیتی هسته‌ای لازم و متناسب با چنین تاسیسات بزرگی اتخاذ شده است.

اداره بحران و امور فوق‌العاده امارات متحده عربی به شهروندان و ساکنان این کشور اطمینان داد که امارات با در پیش گرفتن سیاست مسالمت‌جویی و صلح‌طلبی تا ابد در صلح و امنیت خواهد زیست.

صبح یکشنبه 3 دسامبر برخی رسانه‌های وابسته به شبه‌نظامیان حوثی و رسانه‌های ایران ادعا کردند که حوثی‌ها یک موشک به سمت نیروگاه هسته‌ای امارات شلیک کرده‌اند.