.
.
.

امارات: قیام ملی در صنعاء نیاز به حمایت دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، روز شنبه 3 دسامبر 2017 وضعیت صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن را مبهم توصیف کرد و گفت که قیام ملی در صنعاء نیاز به حمایت دارد.

انور قرقاش گفت که این جنگ، جنگی برای حمایت از جزیرة العرب در مقابل نفود ایران و شبه‌نظامیان حوثی‌اش است. او در توئیتر نوشت: «نتایج قیام مبارک صنعاء هر چه که باشد، نشانگر این است که شبه‌نظامیان حوثی ایران در یمن محکوم و سلطه تروریسم و سلاح موقت است و جایگاه طبیعی یمن، محیط عربی پیرامون است.»

وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی پیش از این نیز در توئیتر نوشته بود: «قیام صنعاء و یمن بیداری از کابوس پیروی از دعوت‌های فرقه‌‌ای گمراه‌کننده‌ای که بر خلاف با منافع ملت یمن هستند، است.»

انور قرقاش همچنین با اشاره به سندی مربوط به تماس بدرالدین حوثی پدر حسین و عبدالملک حوثی و حمد بن خلیفه آل‌ ثانی، امیر سابق، اعلام کرد که قطر کوشید برای نجات حوثی‌ها میانجی‌گری کند.

سندی که چندی پیش منتشر شد نشان داد که قطر با حوثی‌ها در ارتباط و آنها را حمایت می‌کند. بدرالدین حوثی پدر حسین و عبدالملک حوثی در نامه‌ای به حمد بن خلیفه آل‌ ثانی، امیر سابق قطر نوشته از او بابت حمایت‌های سخاوتمندانه قطر در کنار ایستادگی "شیرمردان اسلام در ایران" که در پیروزی‌های آنها نقش داشته تشکر و به امیر قطر قول داد که نبرد را ادامه دهد.