.
.
.

120 شخصیت‌ عربی و ایرانی از دولت هلند خواستند تا نتایج تحقیقات ترور احمد مولی را اعلام کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حدود 120 شخصیت اهوازی، عربی و از ملیت های مختلف ایران طی نامه ای به مارک روته نخست وزیر هلند، خواستار تحقیقات فراگیر در باره ترور احمد مولی نیسی و اعلام شفاف وبی درنگ این تحقیقات شدند.

در این نامه آمده است:" ما کشور شما را با گلزارها، فیلسوف ها وهنرمندان برجسته جهانی همچون باروخ اسپینوزا، رامبرانت و وان گوگ می شناسیم. ما می دانیم که شماری از اندیشمندان، سیاستمداران و هنرمندان در طول تاریخ نوین به کشور شما پناهنده شده اند. از این رو با این گذشته تابناک، عمل ترور احمد مولی نیسی، برای جامعه ما، زیانبار و برای بشریت، تهدیدی تاسف انگیز است."

امضا کنندگان این نامه با تاکید بر احتمال فراوان دست داشتن رژیم ایران در این جنایت، به نمونه صدها تروری اشاره کرده اند که در اروپا و آمریکا علیه شخصیت های مختلف ایرانی انجام گرفته است.

آنان در پایان نامه خود اظهار امیدواری کرده اند تا روابط و منافع اقتصادی فزاینده میان کشور هلند و جمهوری اسلامی ایران مانع تحقیق و اجرای عدالت در باره ترور احمد مولی نیسی نشود.
متن کامل نامه ارسال شده به نخست وزیر هلند:
نخست وزیر محترم پادشاهی هلند

همان گونه که می دانید احمد مولی نیسی، فعال برجسته سیاسی عرب اهوازی روز چهارشنبه 8 نوامبر 2017 در شهر لاهه، مقر دادگاه بین المللی، ترور شد. ما کشور شما را با گلزارها، فیلسوف ها وهنرمندان برجسته جهانی همچون باروخ اسپینوزا، رامبرانت و وان گوگ می شناسیم. ما می دانیم که شماری از اندیشمندان، سیاستمداران و هنرمندان در طول تاریخ نوین به کشور شما پناهنده شده اند. از این رو با این گذشته تابناک، عمل ترور احمد مولی نیسی، برای جامعه ما، زیانبار و برای بشریت، تهدیدی تاسف انگیز است.

ما امضا كنندگان این نامه عمیقا بر این گمانیم که نظام جمهوری اسلامی ایران در عملیات ترور فقید احمد مولی نیسی دست دارد. نقش دستگاه های وابسته به این نظام در ترور وکشتار صدها تن از مخالفان ایرانی در کشورهای اروپایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نیز فعالیت عناصر امنیتی و اطلاعاتی و مافیاهای مذهبی وابسته به نظام جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند و دیگر مناطق جهان، این گمانه زنی را تایید می کند. از این رو از دولت محترم هلند تقاضا داریم برای شناسایی جنایتکاران، تحقیقات فراگیری را انجام دهد و در اسرع وقت ممکن نتایج تحقیقات را با شفافیت کامل اعلام کند. نیز به منظور تحقق عدالت، دادرسی قضایی را طبق قانون آغاز نماید تا به این ترتیب پناهندگان اهوازی دیگری در هلند و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا قربانی ترور وکشتار نظام جمهوری اسلامی ایران نشوند.

ما امیدواریم روابط و منافع اقتصادی فزاینده میان کشور شما و جمهوری اسلامی ایران مانع تحقیق و اجرای عدالت در باره ترور احمد مولی نیسی نشود.

نیز امیدواریم به زودی خبرهای مثبتی در باره دستگیری قاتلان احمد مولی نیسی دریافت کنیم و نام و مشخصات آنان به شکلی شفاف آشکار و طبق قانون محاکمه شوند.

امضاء کنندگان این نامه شامل شخصیت های مختلف رسانه‌ای، نویسنده‌گان ، فعالان حقوق بشر و شخصیت‌های سیاسی شده است.

احمد مولی نیسی فعال سیاسی عرب احوازی و یکی از رهبران «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» در تاریخ 8 اکتبر 2017 در شهر لاهه هلند جلو خانه‌اش به ضرب گلوله کشته شد. اعضای خانواده این فعال سیاسی عموامل رژیم ایران را به ترور وی متهم کرد.