.
.
.

ویدئو... شهروندان یمنی عکس‌های حوثی‌ها را پاره کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویدئوهای منتشر شده از شهر صنعاء نشان می‌دهد در پی درگیری خونین شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای حزب کنگره مردمی، شهروندان یمنی تصاویر رهبران حوثی را پاره کرده و در حمایت از کشورشان شعار دادند.

تعدادی از شهروندان یمنی روز شنبه 2 دسامبر 2017 در میان تشویق و شعارهای دیگر شهروندان، تصاویر هواداران حوثی در صنعاء را پاره کردند. مردم صنعاء شعار دادند " بالروح بالدم نفديك يا يمن".

خبرگزاری رسمی یمن گزارش کرد که علی محسن الاحمر، معاون رئیس‌جمهوری یمن گفت مواضع ضد حوثی و تایید کننده دولت قانونی و نقش ائتلاف عربی نشان می‌دهد که آگاهی یمنی‌ها درباره خطرات ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی که این گروه و با کمک‌هایی که از ایران دریافت می‌کند، ایجاد می‌کند و همچنین آگاهی‌ها درباره اندیشه‌های افراطی این گروه افزایش یافته است. او خواستار اتحاد مردمی و آغاز فصلی نو برای رویارویی با شبه‌نظامیان کودتاگر که نهادهای کشور را در اختیار گرفته و در حق شهروندان جنایت می‌کنند، شد.

از ساعات اولیه روز شنبه شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای حزب کنگره مردمی که طرفدار علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن است با یکدیگر درگیر شده و تا کنون 80 نفر از دو طرف کشته و بیش از 150 نفر کشته شدند.

نیروهای حزب کنگره مردمی با حمایت افراد مسلح قبایل یمنی توانستند فرودگاه صنعاء، ساختمان وزارت دفاع، کمرگ، ساختمان تلویزیون، بانک مرکزی و خبرگزاری سباء را در اختیار گرفتند. این نیروها همچنین ساختمان‌های سفارتخانه‌های پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی و سودان را نیز تحت سیطره خود در آوردند.