.
.
.

عبدالملک حوثی علی عبدالله صالح را به نادیده گرفتن شرایط یمن متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالملک حوثی، رهبر گروه شبه‌نظامی حوثی روز شنبه 2 دسامبر 2017 علی‌عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن را به نادیده‌گرفتن شرایط فعلی یمن متهم کرد و گفت که نیروهای تحت رهبری صالح به ساختمان‌های دولتی یمن حمله کرده‌اند.

رهبر حوثی‌ها سخنان علی عبدالله صالح را سخنانی "ناموفق" توصیف کرد. صالح پیش از این نیروهای مسلح را به نافرمانی و مردم را به قیام علیه حوثی‌ها دعوت کرده بود.

عبدالملک حوثی گفت آنچه در صنعاء رخ داد، هیچ دلیل موجهی ندارد و تلاش‌ها برای جلوگیری از ناآرامی‌های صنعاء در حال انجام بود.
او همچنین ادعا کرد که نیروهای صالح داوری هیچ گروه مستقلی را نپذیرفته‌اند.

به گفته رهبر حوثی‌ها سخنان علی عبدالله صالح اوضاعی که در حال حاضر در یمن وجود دارد را در نظر نگرفته است.

علی عبدالله صالح ساعاتی پیش تاکید کرد که ملت یمن 3 سال سخت را تحت سلطه حوثی‌ها تحمل کرد. صالح گفت که ملت یمن به پا خواسته و در مقابل تجاوزات آشکار حوثی‌ها دست به قیام زده است. او گفت: «یمنی‌ها اینک رهبری جدیدی به دور از شبه‌نظامیان انتخاب می‌کنند.»


رئیس‌جمهوری مخلوع همچنین خواستار توقف درگیری با هدف زمینه‌چینی برای گفتگو شد و افزود: «باید به کار همه شبه‌نظامیان موجود در یمن پایان داد.»

او مردم یمن را به قیام علیه حوثی‌ها دعوت کرد و گفت: « از همه ملت یمن در همه استان‌ها و در همه جا دعوت می‌کنم برای دفاع از یمن در مقابل نیروهای حوثی که 3 سال است برای انتقام از کسانی که وحدت یمن و انقلاب سپتامبر را محقق کرده‌اند، کشور را به بازی گرفته‌اند، در قامت یک مرد به پاخیزند.»

صالح خطاب به مردم یمن گفت: «برای اتحادتان و برای کشورتان به پا خیزید».