.
.
.

حوثی‌ها علی عبدالله صالح را تهدید به مرگ کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی درگیری شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح، سخنگوی حوثی‌ها روز دوشنبه 2 دسامبر 2017 گفت که حجت برای کشتن صالح فراهم شده و رئیس‌جمهوری مخلوع یمن را تهدید به مرگ کرد.

سخنگوی شبه‌نظامیان حوثی، علی عبدالله صالح را تهدید به مرگ کرد و گفت: «حجت برای کشتن علی عبدالله صالح فراهم شد.»

این تهدید در پی آن می‌آید که علی عبدالله صالح نیروهای مسلح یمن را به نافرمانی و مردم یمن را به قیام علیه حوثی‌ها دعوت کرد. صالح همچنین خواستار آغاز فصلی نو در روابط با کشورهای همسایه یمن شد.

از ساعات اولیه روز شنبه شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای حزب کنگره مردمی که طرفدار علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن است با یکدیگر درگیر شده و تا کنون 80 نفر از دو طرف کشته و بیش از 150 نفر کشته شدند.

همزمان با درگیری شدید دو طرف، رهبر شبه‌نظامیان حوثی، تهدید کرد که با زور امنیت را برقرار کند. او نیروی صالح را "شبه‌نظامی" نامید و اقدامات آنها را "تجاوز آشکار" خواند و صالح را به تعقل فرا خواند.

نیروهای حزب کنگره مردمی با حمایت افراد مسلح قبایل یمنی توانستند فرودگاه صنعاء، ساختمان وزارت دفاع، کمرگ، ساختمان تلویزیون، بانک مرکزی و خبرگزاری سباء را در اختیار گرفتند. این نیروها همچنین ساختمان‌های سفارتخانه‌های پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی و سودان را نیز تحت سیطره خود در آوردند.