.
.
.

ائتلاف عربی: انقلاب ملت یمن این کشور را از شر شبه‌نظامیان ایران رها می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن تاکید کرد که انقلاب مردم یمن می‌تواند این کشور می‌تواند این کشور را از شر شبه‌نظامیان فرقه‌گرای تروریست ایران رها کرده و به دامن محیط عربی بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی، ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که همه تحولات جاری در یمن را زیر نظر دارد.

در بیانیه ائتلاف که روز شنبه 2 دسامبر 2017 و در پی بالاگرفتن درگیری میان شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح در صنعاء پایتخت یمن، منتشر شد، آمده: « درک می‌کنیم که شرافتمندان حزب کنگره مردمی و رهبران این حزب و فرزندان ملت اصیل یمن ناچار به ماند تحت سلطه شبه‌نظامیان فرقه‌گرای ایرانی بوده‌اند و لحظات سختی، همراه با تهدید به قتل و انفجار و مصادره دارایی‌های عام و خاص گذرانده‌اند. برادرانشان در ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن ایمان کامل دارند که در دست گرفتن مجدد زمام امور و جانبداری‌شان از ملت یمن و انقلاب مبارک آن، کشور را از شر شبه‌نظامیان فرقه‌گرای تروریست ایران رها کرده و یمن را به محیط عربی پیرامون باز گرداند.»

در سه روز گذشته نیروهای حزب کنگره مردمی و شبه‌نظامیان حوثی درگیری‌های خونینی در صنعاء داشتند و در این درگیری‌های بیش از 80 نفر کشته و 150 نفر دیگر زخمی شدند.

نیروهای حزب کنگره مردمی، وابسته به علی عبدالله صالح توانستند در صنعاء کنترل فرودگاه بین‌المللی صنعاء، ساختمان وزارت دفاع، کمرگ، تلویزیون، خبرگزاری سباء و چند ساختمان دولتی دیگر را در اختیار بگیرند.