.
.
.

کویت همه رهبران خلیجی را به نشست شورای همکاری دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کویت روز جمعه اول دسامبر 2017 اعلام کرد که دعوتنامه‌های همه رهبران کشورهای خلیجی را برای شرکت در نشست شورای همکاری کشورهای عربی خلیج تحویل داده و همه این رهبران برای حضور در این نشست دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت این کشور روز پنج‎‌شنبه 30 نوامبر شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل‌ثانی امیر قطر را نیز برای حضور در این نشست دعوت کرد.

بنا بر این گزارش امیر قطر دست‌نوشته‌ای از شیخ جابر احمد الصباح، امیر کویت دریافت کرد که مضمون آن دعوت برای حضور در سی و هشتمین دوره نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری کشورهای عربی خلیج است. حفیظ العجمی، سفیر کویت در دوحه در دیدار با امیر قطر این دعوتنامه را به او تحویل داد. این نشست در روزهای 5 و 6 دسامبر در کویت برگزار می‌شود.

در 21 نوامبر امیر کویت یک پیام شفایی از امیر کویت دریافت کرد. این پیام را شیخ جاسم بن حمد و شیخ جوعان بن حمد برادران امیر قطر و به امیر کویت رساندند.

از زمان بروز بحران قطر و تیره شدن روابط این کشور با کشورهای پادشاهی عربی سعودی، پادشاهی بحرین، جمهوری عربی مصر و امارات متحده عربی، کویت نقش میانجی‌گری میان طرف‌های بحران را بر عهده گرفته است.

چهار کشور مذکور و تعدادی دیگر از کشورهای عربی و اسلامی از ژوئن 2017 قطر را به حمایت و تامین مالی تروریسم متهم کرده و روابط خود را با این کشور قطر کردند. کشورهای عربی با هدف یافتن راه‌حلی برای بحران قطر فهرستی شامل 13 درخواست از طریق کویت به دوحه ارائه کردند ولی دوحه از پذیرش این درخواست‌ها سرباز زد.