.
.
.

ادامه درگیری‌ها در صنعا میان صالح و حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کنگره ملی يمن، حزب علی عبدالله صالح، رئیس جمهور مخلوع اين كشور، روز پنجشنبه 30 نوامبر اعلام كرد، سه تن از وفاداران صالح طی ادامه درگيری با شبه نظاميان حوثی در صنعا کشته شدند.

در بیانیه کنگره ملی یمن آمده است که سه تن از نگهبانان در حمله حوثی‌ها به خانه سرتیپ طارق صالح برادرزاده عبدالله صالح، کشته شدند.

در بیانیه کنگره همچنین آمده است که شبه نظامیان حوثی منزل هشام شرف، یکی از اعضای حزب کنگره ملی و وزیر خارجه حکومت کودتاگران حوثی را نیز محاصره کردند.

بیانیه افزود، حوثی‌ها توافق عدم درگیری که میان طرفین برقرار بود را زیر پا گذاشته‌اند و با هجوم به برادر زاده عبدالله صالح و کشتن سه تن از نگهبانان عملا این توافق را نقض کردند.

طبق منابع یمنی 2 تن از شبه نظامیان حوثی در این درگیری نیز کشته شدند.

منابع العربیه از کشته شدن دو فرمانده حمزه یحیی المختار و علی خریم و 10 تن از همراهانشان هنگام هجوم به خانه سرتیپ صارق صالح خبر دادند.

بر اساس این گزارش دهها تن از شبه نظامیان حوثی در طی درگیری با نیروهای هوادار عبدالله صالح در محله مختلف در صنعا کشته شدند. این افراد که برای محاصره خانه‌های وابستگان عبدالله صالح تلاش می کردند با مقاومت سخت و درگیری شدید مواجه شده و تعداد زیادی از آنها کشته شدند.

منابع گفتند که حوثی‌ها نیروهای مسلح بیشتری را در خیابان های مختلف مستقر کردند این درحالی است که نیروهای وفادار به عبدالله صالح خیابان استراتژیک کوی «السیاسی » را به کنترل خود درآورده و راه امداد رسانی حوثی‌ها از شمال صنعا را قطع کردند.

گفتنی است که این درگیری‌ها از روز چهارشنبه و پنجشنبه آغاز شد. روز چهارشنبه شبه نظامیان حوثی مسجد الصالح را محاصره کرده‌اند این مسجد محل تجمع نیروهای هوادار عبدالله صالح است.