.
.
.

کویت امیر قطر را برای حضور در نشست سران شورای همکاری خلیج دعوت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کویت پنجشنبه 30 نوامبر دعوتنامه‌ای به امیر قطر برای حضور در نشست سران شورای همکاری خلیج که قرار است هفته آینده در کویت برگزار شود، ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، دوحه این دعوتنامه را برای حضور در نشستی که قرار است روزهای 5 و 6 دسامبر برگزار شود، دریافت کرد.

بنا بر این گزارش، امیر قطر، دعوتنامه‌ای را که امیر کویت برای او به منظور مشارکت در سی و هشتمین نشست شورای عالی شورای همکاری خلیج ارسال کرده بود، دریافت کرد. این دعوتنامه را حفیظ العجمی سفیر کویت در قطر، تسلیم امیر این کشور کرد.

21 نوامبر گذشته، خبرگزاری کویت گزارش داد که شیخ صباح الاحمد الصباح امیر این کشور، پیامی شفاهی از امیر قطر دریافت کرد که توسط برادرش منتقل شد.

این گزارش افزود که شیخ جاسم بن حمد آل ثانی نماینده ویژه امیر قطر و شیخ جوعان بن حمد آل ثانی، به کویت رسیدند. بنا ب این گزارش، شیخ جاسم بن حمد آل ثانی، پیام شفاهی شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر را به شیخ صباح رساند.

کویت نقش میانجی را در بحران قطر ایفا می‌کند. ماه ژوئیه 2017 چهار کشور سعودی، امارات متحده عربی مصر و بحرین به علاوه شماری از کشورهای عربی و اسلامی دیگر، روابط خود را با قطر قطع کردند. این کشورها با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای، دوحه را به حمایت از تروریسم متهم کردند.

کشورهای چهارگانه، فهرستی از درخواست‌ها را تسلیم قطر کردند که این کشور از پذیرش آن خودداری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم