.
.
.

الحریری: نگرانم نقش حزب‌الله در منطقه هزینه سنگینی بر ما تحمیل کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سعد الحریری، نخست وزیر لبنان، روز پنجشنبه 30 نوامبر سال 2017 بار دیگر درباره خطرات ناشی از دخالت‌های حزب الله لبنان در امور منطقه هشدار دارد.
وی در مصاحبه‌ای با مجله فرانسوی «پاریس مچ»، گفت: «نگرانم که در نهایت نقش نظامی حزب الله و حضورش در درگیری‌های منطقه‌ای، هزینه‌ای سنگین برای لبنان داشته باشد».

الحریری گفت، هدف از استعفایش در 4 نوامبر که در ریاض اعلام شد و سپس هفته گذشته آن را به درخواست رئیس جمهوری لبنان به تعلیق در آورد، این بود که به اطلاع جهانیان برساند که با دخالت حزب الله در امور داخلی کشورهای عربی و یمن مخالف است.

الحریری ابراز امیدواری کرد، بحرانی که به خاطر آن استعفایش را از ریاض اعلام کرد، در حال پایان یافتن است.

الحریری افزود که نقش خود را به عنوان نخست وزیر دولت لبنان را ایفا خواهد کرد.

نخست وزیر لبنان تاکید کرد، که با استعفای خود به جهانیان اعلام کرد که لبنان دیگر قادر نیست دخالت حزب الله در امور کشورهای عربی حوزه خلیج را تحمل کند.

الحریری گفت، حدود 300 هزار لبنانی در کشورهای عربی خلیج زندگی می‌کنند.

الحریری در پاسخ به سئوالی در باره دیدگاه وی نسبت به ولیعهد سعودی، گفت: «ولیعهد سعودی انسانی معتدل و خواهان سیاست باز برای جامعه سعودی است».

وی تاکید کرد که مخالفت ولیعهد سعودی با ایران تنها به دلیل دخالت‌های بی حد و حصر ایران در کشورهای عربی مانند عراق، بحرین و یمن است».

سعد الحریری روز چهارشنبه اعلام کرد، اوضاع در لبنان مثبت است و اگر به این شکل پیش برود او استعفایش را پس خواهد گرفت و در پست نخست وزیری نقش ایفا خواهد كرد.