.
.
.

انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده وزارت دارایی یمن را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده که صبح چهارشنبه 29 نوامبر، ساختمان وزارت دارایی یمن در مرکز عدن پایتخت این کشور را هدف قرار داد، دستکم 4 تن را کشت.

مسئولیت این انفجار را گروه داعش بر عهده گرفت.

به گزارش العربیه به نقل از منابع آگاه، در پی این انفجار، چند منزل مسکونی نزدیک به محل حادثه، به شدت آسیب دید. خودروهای آمبولانس برای کمک به آسیب دیدگان، به سرعت خود را به محل حادثه رساندند.

خبرگزاری الاعماق وابسته به داعش اعلام کرد که این گروه، مسئولیت انفجار صبح چهارشنبه عدن را بر عهده گرفت. این خبرگزاری نوشت: «خودرویی بمب‌گذاری شده که در کنار ساختمان وزارت دارایی در منطقه خودر مکسر شهر عدن یمن پارک شده بود، منفجر شد».

از سوی دیگر احمد عبید بن دغر نخست‌‌وزیر یمن، سه‌شنبه 18 نوامبر، با سرتیپ احمد ابو ماجد فرمانده نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانون یمن و سرتیپ مسعود المزروعی فرمانده نیروهای اماراتی این ائتلاف، سه‌شنبه در عدن دیدار و گفت‌وگو کرد.

بن دغر در این دیدار گفت: «دولت به راه خود در مبارزه با تروریسم، خشک کردن سرچشمه‌های آن و پی‌گرد نیروهایش هرجا که باشند، ادامه می‌دهد». او همچنین از پیروزی‌های اخیر نیروهای دولت قانونی در استان‌های ابین و شبوه تجلیل و «اقدام‌های جنایتکارانه» هسته‌های دو گروه القاعده و داعش را، محکوم کرد.