فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کشته شدن 12 شبه‌نظامی حوثی در درگیری‌های جبهه صرواح

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک منبع نظامی یمنی روز سه‌شنبه 28 نوامبر 2017 اعلام کرد 12 نفر از شورشیان حوثی در جبهه‌های صرواح در غرب مارب کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند. حوثی‌ها در این درگیری‌ها تعدادی از ادوات و خودروهای نظامی خود را نیز از دست دادند.

  به گزارش الربیه، این مقام مسئول همچنین افزود که جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن مواضع شورشیان در غرب هیلان در استان مارب را بمباران کردند.

  نیروهای ارتش ملی یمن همزمان با عملیات جنگنده‌های ائتلاف به سوی منطقه جبل هیلان پیشروی کرده و مناطقی از جمله التبة الحمراء و سه‌گانه القرون السود را از حوثی‌ها بازپس گرفتند.

  دوشنبه 27 نوامبر نیز جنگنده‌های ائتلاف عربی، عملیات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های شبوة، نهم، تعز و حجة را ادامه داده و 15 بار مخفیگاه‌های سری حوثی‌ها در مزارع النسیم و الخضراء در جنوب منطقه مرزی حرض را بمباران کردند.

  همزمان ارتش ملی یمن نیز توانست با حمله به یک مرکز تجمع نیروهای حوثی و نیروهای علی‌عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری مخلوع یمن، منطقه‌ای سوق الجیشی در نزدیکی مرزهای پادشاهی عربی سعودی و در منطقه البقع در شرق صعده را بازپس گیرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران