فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تعداد نظامیان آمریکایی در خاورمیانه از تعداد اعلام شده بیشتر است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه 27 نوامبر 2017 گزارشی فصلی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تعداد نظامیان آمریکایی حاضر در میدان‌های نبرد در خاورمیانه از تعداد اعلام شده بیشتر است.

  براساس این گزارش که در پایگاه اینترنتی پنتاگون منتشر شد، 30 سپتامبر 2017 تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان 15 هزار و 298 نفر و در عراق 8 هزار 892 نفر و در سوریه هزار و 720 نفر بود.

  این ارقام با تعداد رسمی اعلام شده از سوی وزارت دفاع آمریکا در ماه‌های اخیر تفاوت دارد. پیش از این اعلام شده بود که آمریکا 503 نظامی در سوریه و 5 هزار و 262 نفر در عراق دارد.

  این اعداد که از سوی پنتاگون «سطح مدیریت نیروها» خوانده می‌شود، اقدامی است که در زمان باراک اوباما رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در دستور کار قرار گرفت و سقفی برای تعداد نظامیان آمریکایی حاضر در خاورمیانه تعیین می‌کند.

  پنتاگون علیرغم این‌که تعداد نیروهایی بسیار بیشتر از تعداد نیروهای اعلام شده در خاورمیانه دارد، سعی کرد اجرای برنامه «سطح مدیریت نیروها» را همچنان ادامه دهد. بدین منظور تعداد نیروهای حاضر در عملیات کوتاه مدت و برخی از افراد شاغل در ارتش را در آمارها لحاظ نمی‌کند.

  روب مانینگ، سخنگوی پنتاگون درباره اختلاف موجود میان تعداد نیروهای حاضر در خاورمیانه با تعداد اعلام شده گفت: «ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم بیانیه‌ رسمی متفاوت با آنچه پیش از این اعلام شده، صادر کنیم».

  با این حال او تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا تعداد دقیق نیروهای آمریکایی حاضر در کشورهای شاهد درگیری را دارد را اعلام خواهد کرد.

  سخنگوی پنتاگون اگر چه زمان دقیقی برای این موضوع مشخص نکرد، اما تاکید کرد این گزارش‌ها تا آنجا که امکان دارد، شفاف خواهد بود، بدون آن‌که توان آمریکا را برای دشمنانش فاش کند.

  با توجه به اوضاع نابه سامان نیروهای دولتی افغانستان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، با افزایش نیروهای نظامی این کشور در افغانستان موافقت کرد. ترامپ جمیس متیس، وزیر دفاع آمریکا را مسئول تعیین تعداد سربازانی که باید به افغانستان اعزام شود، قرار داد.

  آخرین رقمی که وزات دفاع آمریکا درباره تعداد نیروهایش در افغانستان اعلام کرده بود، 14 هزار نظامی است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران