.
.
.

عراق...آزادسازی 36 روستا از دست داعش در صحرای غرب این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی مشترک عملیات در عراق روز یکشنبه 26 نوامبر 2017 از کشته شدن شمار زیادی از شبه نظامیان داعش و نابودی چند مرکز تجمع وانهدام تعدادی از خودرهای بمب‌گذاری شده این گروه در حملات هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی در صحرای غربی این کشور خبر داد.

به گزارش العربیه ژنرال عبدالامیر یارالله، فرمانده عملیات نظامی عراق علیه داعش، گفت، نیروهای این کشور 36 روستا را از مناطق صحرای غربی بیرون راندند.

به گفته این ژنرال عراقی مساحت مناطق روستائی آزادشده 2 هزار و 400 کیلومتر مربع است و 2 کارگاه بمب گذاری خودرو نیز منهدم شدند.

ژنرال یارالله اعلام کرد: «عملیات آزادسازی مناطق الجزیره و همه مناطق صحرای غربی عراق همچنان ادامه دارد.»

در همین حال یک مقام نظامی به خبرگزاری فرانسه گفته است که روز شنبه نیروهای عراقی عملیات نظامی گسترده‌ای را برای بازپس‌گیری مناطق بیابانی و بقایای داعش را آغاز کرده است.

این منبع عراقی گفته است ارتش و نیروهای مردمی این کشور در صحرای غربی که منطقه ای بین استان های الانبار ، نینوا و صلاح الدین است، دستاورد بزرگی در مبارزه با داعش به دست آوردند.

نیروهای عراقی تا آخرین ساعات دومین مرحلۀ عملیات پاکسازی مناطقِ واقع بین استان های الانبار، نینوا و صلاح الدین 36 منطقۀ روستائی را از شبه نظامیان داعش پاکسازی کردند.

مناطقِ واقع بین استان های الانبار ، نینوا و صلاح الدین " الجزیره " نامیده می شوند و مناطقی بیابانی هستند.

طبق این گزارش نیروهای ارتش، بسیج عشایری و پلیس ضد تروریسم در مناطق الجزیره موفق به پاکسازی 36 منطقۀ روستائی، انهدام 7 خودرو و 5 موتورسیکلت و خنثی کردن 450 بمب کنار جاده‌ای شدند.

نیروهای ارتشی و مردمی عراق همۀ مناطق مسکونی استان های الانبار، صلاح الدین، دیاله، کرکوک و نینوا را که تحت تصرف داعش بود، آزاد کرده‌اند.