فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن...فرود اولین هواپیمای امدادرسانی در فرودگاه صنعا

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع یمنی روز شنبه 25 نوامبر سال 2017 از فرود اولین هواپیمای امدادرسانی در فرودگاه صنعا خبر دادند.

  به گزارش العربیه یک مقام مسئول در سازمان«برنامه جهانی غذا» گفت: «روز شنبه پس از سه هفته برای اولین بار یک هواپیمای باربری حامل مواد غذایی و دارو در فرودگاه صنعا فرود آمد».

  عبیر عطیفه، سخنگوی سازمان « برنامه جهانی غذا» در گفت و گو با خبرگزاری رویترز، گفت: «روز شنبه اولین هواپیمای امداد رسانی در صنعا فرود آمد».

  از سوی دیگر خبرگزاری فرانسه گزارش داد که صندوق کمک به کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF) محموله‌ای از واکسن فلج اطفال و داروهای دیگر را روز شنبه توسط یک هواپیمای امداد رسانی به صنعا ارسال کرد.

  سازمان ملل متحد پیشتر اعلام کرد از ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای انتقال کارگران کمک‌رسانی از طریق هوایی از امان پایتخت اردن به صنعا اجازه گرفته است. انتقال کارگران سازمان ملل متحد روز شنبه همزمان با فرود هواپیماهای امدادرسانی انجام گرفت.

  از سوی دیگر ینس لاریکه، سخنگوی دفتر هماهنگی امور انساندوستانه، گفت: «ما هنوز برای مجوز ارسال مواد غذایی به یمن از طریق راههای آبی را دریافت نکردیم. ما از ائتلاف عربی درخواست کرده‌ایم اما هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم».

  وی افزود:«ما در نظر داریم که با کسب مجوز از ائتلاف عربی در یمن محموله‌های گندم، آرد، مواد غذایی و دارو به وسیله کشتی به یمن ارسال کنیم».

  عبدالرقیب فتح، وزیر اداره محلی یمن، از سازمان‌های بین مللی خواست تا هر چه زودتر کمک‌های بشردوستانه خود را طریق بنادر و فرودگاه‌های این کشور به نیازمندان استانهای مختلف این کشور برسانند.

  تبلیغات