فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پادشاهی سعودی از توافق مخالفان سوری درنشست ریاض استقبال کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سعودی، روز شنبه 25 نوامبر 2017 از نتایج دومین نشست گسترده مخالفان سوریه که در ریاض برگزار شد، استقبال کرد.

  این منبع گفت : «موفقیت مخالفان سوری در اتخاذ موضع منسجم و متحد با تمام گرایش‌های مختلف و تاسیس هیئتی برای مذاکره که همه سوری‌ها را نمایندگی می‌کند، یک پیروزی دیپلماتیک است که موضع مخالفان را در مذاکرات تقویت، و دستیابی به اهداف مردم سوریه کمک خواهد کرد».

  منبع وزارت خارجه سعودی در پایان موفقیت کنفرانس مخالفان سوری را تبریک و برای تک تک اعضای آن آرزوی موفقیت کرد.

  مخالفان سوری پس از سه روز مذاکرات فشرده بلاخره بر سر تعیین هیئت مذاکره کننده واحد برای شرکت در مذاکرات ژنو به توافق رسیدند.

  بسمه قضماتی عضو ائتلاف مخالفان سوری روز جمعه در ریاض اعلام کرد، مخالفان سوری بر سر هیئتی واحد برای مذاکرات ژنو که قرار است هفته آینده برگزار شود، به توافق رسیدند.

  قضماتی در پایان روز دوم نشست نیروهای مخالف سوری در ریاض در یک کنفرانس مطبوعاتی، گفت نیروهای مخالف سوری در ساعت‌های آینده برای معرفی یک هیئت مذاکره کننده منسجم متشکل از 50 نفر از تمام طیف‌های سیاسی مخالفان سوری به توافق رسیدند.

  وی افزود: «ما با دو گروه مخالفان سوری (قاهره و مسکو) موافقت کردیم تا یک هیئت واحد برای شرکت در مذاکرات مستقیم ژنو تشکیل بدهیم. ما تقریبا در مورد تعداد افراد توافق کرده‌ایم، این هیئت را تا پایان روز جمعه معرفی خواهیم کرد».

  شرکت‌کنندگان در این نشست همچنين بر سر معرفی اعضای هیئت عالی مخالفان سوری به عنوان تشکیلات سیاسی رسمی توافق کردند. هیئت عالی مخالفان سوری از 50 عضو که اکثر آنها از شخصیت‌های مستقل سیاسی سوری هستند، تشکیل شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران