فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • الحریری: ما با هر موضعی از سوی حزب‌الله که به کشورهای عربی آسیب برساند مخالفیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سعد الحریری، نخست وزیر لبنان، روز شنبه گفت، او هیچ موضعی از سوی شبه نظامیان حزب الله لبنان که به کشورهای عربی آسیب برساند را قبول نخواهد کرد.

  در بیانیه‌ای که از دفتر الحریری منتشر شد، آمده است :هر موضعی از سوی حزب الله لبنان اتخاذ شود چنانچه به برادرانمان در کشورهای عربی آسیب برساند یا ثبات کشورشان را هدف قرار دهد، به شدت با آن مخالفت خواهیم کرد.

  سعد حریری، نخست وزیر لبنان، روز چهارشنبه در مراسم رسمی روز استقلال این کشور، اعلام کرد که استعفایش را به تعویق انداخته است.

  حریری در بیانیه‌ای که بعد از پایان ملاقاتش با ميشل عون رئیس‌جمهوری لبنان گفت: «من امروز استعفای خود را به رئیس‌جمهوری ارائه دادم و او از من خواست که جهت مشورت‌های بیشتر در مورد علل و زمینه‌های سیاسی استعفا، آن را به تعويق بيندازم ومن هم به درخواست ايشان پاسخ مثبت دادم.»

  وی همچنین خواستار تلاش برای متعهد ماندن به سیاست بيطرفی در لبنان و دور کردن کشور از درگیری‌های منطقه‌ای و از مسایلی که به ثبات داخلی و روابط با برادران عرب ضربه می‌زند، شد.

  وى افزود: «من انتظار دارم كه مصلحت لبنان برتر از هر مصلحت دیگری باشد و همزیستی مسالمت‌آميز میان لبنانی‌ها ادامه یابد.»

  حريری در بيانيه‌اش تاكيد كرد: «امروز كه در اینجا براى تاكيد بر وابستگی به لبنان واستقلالش گردهم آمده‌ایم فرصتی به دست آمده تا از رئيس‌جمهوری براى بازگویی احساسات پاکش، اهتمام شديدش به وحدت ملی و عدم چشم‌پوشی از آن تحت هر شرايطى تشكر كنم».

  او در ادامه گفت: «در این مرحله از زندگی‌مان، کشور ما به تلاش‌های فراگیر ویژه برای محافظت از آن (لبنان) در برابر خطرات نيازمندیم، بنابراین ما باید از سیاست بيطرفی و دورى جستن از درگیری‌های منطقه‌ای و عدم آسیب رساندن به روابطمان با برادران عرب خود پیروی کنیم».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران