فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا: ایران از بحران یمن برای توسعه‌طلبی خود در منطقه استفاده می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کاخ سفید روز شنبه 25 نوامبر 2017 با اعلام حمایت مجدد از کشور پادشاهی سعودی، تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا از ریاض در برابر وابستگان ایران در منطقه بویژه شبه نظامیان حوثی پشتیبانی خواهد کرد.

  شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران در سال 2015 با کمک ارتشیان وابسته به علی عبدالله صالح دیکتاتور مخلوع یمن به صنعا پایتخت یمن حمله کرده و قدرت را به دست گرفتند.

  کاخ سفید در بیانیه خود تاکید کرد، واشینگتن در برابر نقض آشکار قوانین بین المللی توسط سپاه پاسداران ایران از سعودی و دیگر کشورهای خلیج حمایت و در دفاع از آنها پایبند خواهد بود.

  در این بیانیه آمده است: «حوثی‌ها با موشک‌هایی که ایران در اختیار آنها قرار داده است، تلاش می‌کنند صلح و ثبات منطقه را بهم بزنند. موشک‌هایی که این گروه علیه سعودی، شلیک کرد، پیش از بحران از آن نوع در اسلحه یمن وجود نداشته است» .

  کاخ سفید از جامعه بین‌المللی خواست تا اقدامات لازم و جدی برای جلوگیری از نقض مکرر قطعنامه‌های 2216 و 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط رژیم ایران را اتخاذ کند.

  بیانیه تاکید کرد،سپاه پاسداران ایران از اوضاع نامناسب و بحران انسانی یمن برای سیاست جاه‌طلبانه خود در منطقه بهره برداری می‌کند.

  کاخ سفید همچنین از تصمیم ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای باز کردن بندر الحدیده و فرودگاه صنعا استقبال کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران