فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفان سوری بر سر محتوای بیانیه کنفرانس ریاض توافق کردند

  بیانیه بر کناره‌گیری اسد از قدرت پیش از دوره انتقالی تاکید کرده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کمیسیون عالی مخالفان سوری روز پنجشنبه 23 نوامبر 2017 در بیانیه‌ای اعلام کرد، مخالفان اسد بر سر محتوای بیانیه پایانی کنفرانس ریاض به توافق رسیدند.

  طبق این گزارش بیانیه پایانی کنفرانس ریاض تقریبا همه خواسته‌های مردم سوریه و در راس آن کناره‌گیری بشار اسد از قدرت آنهم پیش از آغاز دوره انتقالی را برآورده کرده است.

  در بیانیه همچنین آمده است اسد دوره ریاست جمهوری فعلی را تکمیل نخواهد کرد.

  بیانیه پایانی بر ضرورت پایبندی به محتوای مورد توافق در کنفرانس ریاض 1 تاکید کرده‌ است.

  شرکت‌کنندگان در این نشست همدنين بر سر معرفی اعضای هیئت عالی مخالفان سوری به عنوان تشکیلات سیاسی رسمی توافق کردند. هیئت عالی مخالفان سوری از 30 عضو که اکثر آنها از شخصیت‌های مستقل سیاسی سوری هستند، تشکیل شده است.

  پیش از شروع اجلاس ریاض 12 عضو از اعضای سابق هیئت عالی سوری‌ها عضویت خود را به تعلیق در آورده و استعفا دادند. آنها دلیل استعفای خود را عدم توانایی عملی کنفرانس در برآورده کردن خواسته‌های سوری‌ها اعلام کردند.

  در این هیئت جدید علاوه بر ریاض حجاب، رئیس سابق شورای عالی هیئت مذاکرات سوری، شخصیت مستقل سیاسی مانند محمود الذرعاوی، سعد شویش، محمد الحاج علی، محمد امین الحریری، حسام الحافظ، حسن الدغیم، امجد خلیل، خوله دنیا، عبدالله الحورانی،فاتن عباره و می سکاف نیز به عنوان اعضای جدید به هیئت عالی مذاکرات اضافه شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران