فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • صوتی... توطئه مشاور امیر قطر برای بی‌ثبات کردن بحرین

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  یک فایل صوتی ضبط شده، نشان می‌دهد که عبدالله العطیه، مشاور حمد بن خلیفه آل‌ثانی امیر سابق قطر در گفتگو با حسن علی محمد جمعه سلطان که نامش در فهرست تروریست‌های تحت تعقیب است، برای بی‌ثبات کردن پادشاهی بحرین و ایجاد هرج و مرج در این کشور می‌کوشید.

  در یک مکالمه صورت گرفته میان مشاور امیر سابق قطر و یکی از مخالفان دولت بحرین در ماه مارس 2011، طرف بحرینی وعده داد که به زودی سیلی از خون در بحرین راه خواهد افتاد و طرف قطری نیز وعده داد رسانه‌های قطری به پوشش موضوع خواهند پرداخت.

  حسن علی محمد جمعه سلطان که از سوی کشورهای پادشاهی عربی سعودی، پادشاهی بحرین، امارات متحده عربی و جمهوری عربی مصر در فهرست تروریست‌های تحت تعقیب قرار دارد به عبدالله العطیه، مشاور حمد بن خلیفه آل‌ثانی امیر سابق قطر وعده داده بود که "به زودی سیلی از خون در بحرین به راه خواهد افتاد.»

  در این گفتگو که در ماه مارس 2011 صورت گرفته، مشاور امیر قطر تاکید کرد که هیچ نیروی قطری میان نیروهای سپر جزیره که در بحرین فعالیت می‌کنند، وجود ندارد و آنها تنها وظیفه نظارت را بر عهده دارند.

  به گفته حمد العطیه قانون سپر جزیره قطر را ملزم به مشارکت دادن نیروهایش می‌کند ولی آنها در بحرین تنها نقش ناظر را خواهند داشت.

  در فایل صوتی منتشر شده که مجموعه‌ای چهار مکالمه صورت گرفته میان طرف قطری و بحرینی است، دو طرف هماهنگی‌های لازم درباره افرادی که باید همزمان با ایجاد هرج و مرج در بحرین، در رسانه‌های قطری ظاهر شوند را انجام دادند.

  در یکی از این مکالمات طرف بحرینی، تحولات کشورش و به ویژه اعلام حالت فوق‌العاده را به مشاور امیر قطر اطلاع داد. حسن علی محمد جمعه سلطان وعده داده بود که "به زودی سیلی از خون در بحرین به راه خواهد افتاد». عبدالله العطیة نیز متعهد شد رسانه‌های قطری را برای انتشار آنچه او می‌خواهد بسیج خواهد کرد.

  در گفتگوی دیگری از مجموع این چهار گفتگو، طرف بحرینی شماره تلفن خلیل مرزوق، یکی از نمایندگان پارلمان بحرین را به مشاور امیر قطر داد تا در راستای ایجاد هرج و مرج در بحرین، در رسانه‌های قطری حاضر شود.

  نام‌ها و شماره تماس‌های افراد دیگری نیز با هدف حضور در رسانه‌های قطری و دامن زدن به اوضاع در بحرین و ایجاد هرج و مرج میان مشاور امیر قطر و تروریست تحت تعقیب رد و بدل شد.

  تبلیغات