فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در بازارهای سعودی آسان‌تر می‌شود

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  مسئولان بازارهای مالی پادشاهی عربی سعودی با هدف تسهیل حضور سرمایه‌گذاران خارجی در بازارهای مالی این کشور قوانین موجود را اصلاح کردند.

  نهاد بازارهای مالی سعودی همچنین از سرمایه‌گذاران و افراد علاقه‌مند دعوت کرد نظرات و پیشنهادات خود را درباره تغییرات صورت گرفته در قوانین سرمایه‌گذاری موسسات مالی خارجی در بازارهای سعودی اعلام کنند.

  براساس تغییرات پیشنهادی حداقل ارزش سرمایه‌گذاری برای ورورد به بازارهای سعودی از 3.75 میلیارد ریال به 1.875 میلیارد دلار کاهش داد.

  نسخه اولیه این تغییرات در 4 می 2015 اعمال و در 5 آگوست 2017 این تغییرات بازبینی شد. در این تغییرات علاوه بر کاهش حداقل لازم برای ورود به بازارهای مالی سعودی، معاییر مرتبط با افراد و همچنین مسئولیت‌ها و تعهدات آنها نیز بازبینی شد.

  از جمله این تغییرات لغو شرط لزوم موافقت نهاد بازارها برای درخواست ثبت‌نام است. این موضوع روند اقدامات برای ممکن کردن ورود سرمایه‌گذاران خارجی را تسهیل می‌کند. با اینحال بررسی صلاحیت سرمایه‌گذار خارجی کماکان از نقاط مهم است که بر عهده طرف داخلی قرار دارد.

  فهرست مدارک ضروری برای ورود سرمایه‌گذار خارجی نیز با فهرستی از راهنمایی‌ها جایگزین شده تا روند تایید صلاحیت سرمایه‌گذار خارجی آسان‌تر شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران