فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: توافق کشور‌های عربی تنها راه مقابله با نفوذ ایران است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  انور قرقاش، وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجی، روز پنجشنبه 17 نوامبر 2017 بر ضرورت توافق کشورهای عربی در برابر در مقابل همه پروژه‌های مذهبی و فرقه‌ای، که تحت پوشش‌های منافقانه وریاکارانه مانند محورهای مقاومت و غیره تاکید کرد.

  قرقاش گفت:«توافق کشورهای عربی تنها راه حل برای مقابله با نفوذ ایران است».

  وزیر مشاور اماراتی در حساب توییتری خود نوشت:«گزینه‌های کشورهای عربی در این زمینه روشن است، یا با یک توافق عربی جامع در برابر فرقه‌گرایی منطقه‌ای بایستیم یا اینکه قیومیت منطقه‌ای را قبول کنیم و تحت پوشش مقاومت، مذهب و حزب برای آن تبلیغ کنیم».

  وی افزود: «در میان چالش‌های فعلی، به نظر می‌رسد، امن‌ترین گزینه برای ما رویکرد به سوی توافق جامع عربی است زیرا بدون توافق عربی، فرقه‌گرایی و حزب‌گرایی جایگزین داشتن کشوری‌ آزاد خواهد شد در نتیجه در برابر خطر ازبیت رفتن عزت، کرامت، منزلت قرار خواهیم گرفت و آنچه از کشورهایمان باقی مانده است، متلاشی خواهد شد.

  قرقاش تاکید کرد: «گفتمان فرقه‎ای که در قالب شعارهای مقاومت و ممانعت گنجانده شده نمی‌تواند جایگزینی برای موقعیت و جایگاه طبیعی عربها باشد بویژه این جایگزین با ریاکاری، دوگانگی و نفاق در قالب شعار فرقه‌ای برای نفوذ ایران بر کشورهای عربی تلاش می کند».

  سخنان قرقاش با اظهارات عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی در باره طرح‌های ایران و حزب الله در منطقه همسویی داشت.

  الجبیر روز گذشته گفت: «کاسه صبر ما از مواضع خصمانه ایران لبریز شده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران