فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اسناد ابوت آباد: بن‌لادن می‌کوشید شرایط ظهور مهدی منتظر را فراهم کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  اسناد و دست‌نوشته‌های اسامه بن‌لادن که توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا منتشر شد نشان می‌دهد که او بر اساس خوابی که خود یا یکی از افرادش دیده، باور کرده که "القحطاني اليماني" است و وظیفه فراهم کردن شرایط برای ظهور مهدی منتظر بر عهده اوست.

  این سند که یک دفتر یادداشت و نویسنده آن مریم دختر بن لادن از یکی از همسرانش به نام سهام صابر است، حین جلسات خانوادگی بن لادن و گفتگوی او با همسران و فرزندانش نوشته شد. در آن جلسه بن لادن درباره نظرات و اندیشه‌هایش درباره انقلاب‌ها و اوضاع القاعده صحبت کرد. در این سند همچنین پیش‌نویس چند نامه از جمله "بیانیه انقلاب‌ها" و سخنرانی به مناسبت گذشت 10 سال از انفجار برج‌های دوقلو در آمریکا بود.

  همه آنچه در این دفتر یادداشت آمده مربوط به سال 1432 هجری است و بن لادن در همان سال و در تاریخ 11 می 2011 کشته شد. این دست‌نوشته‌ها گزارشی از آخرین روزهای بن لادن و خانواده و همسرانش در پناهگاه ابوت آباد پاکستان است. در آن سال بن لادن که در صدر فهرست افراد تحت تعقیب ایالات متحده بود به ضرب گلوله کماندوهای آمریکایی کشته شد.

  بن لادن در آخرین روز زندگی به همراه 11 فرزند و سه تن از همسرانش به نام‌های خیریه صابر (ام حمزه)، سهام صابر (ام خالد) و امل الساده در پناهگاه ابوت آباد حضور داشت. با آغاز هجوم کماندوهای آمریکایی، سهام صابر و پسر 22 ساله‌اش خالد به طبقه پایین گریخت ولی خالد به ضرب گلوله تک‌تیرانداز آمریکایی کشته شد ولی دو خواهرش مریم و سمیه پنهان شدند. سربازان آمریکایی مریم و سمیه را دستگیر و مجبور کردند محل اختفای پدر را نشان دهند. در همین زمان امل الساده با گلوله‌ای که به پایش اصابت کرد در اتاق بن لادن زخمی شد. دیگر افراد به پیشنهاد خود بن لادن به طبقه بالا رفته و در آنجا پنهان شدند.

  منشی بن لادن و الجزیره

  نام خالد پسر بن لادن و خواهرش سمیه در دست‌نوشته‌های خواهرش مریم به شکل دائم تکرار شده است. سمیه در واقع نقش منشی بن لادن را بر عهده داشت و نامه‌های او به رهبران القاعده و متن پیام‌های صوتی و تصویری‌اش که از شبکه الجزیره قطر پخش می‌شد را می‌نوشت. براساس دست‌نوشته‌های مریم، بن لادن درباره مشکلات سازمانی القاعده در قندهار حرف زده و آن را نتیجه بمبارات مکرر، کمبود نیرو و عدد بالای کشته‌ها دانسته و گفته که نبود نیروهای‌های دارای بینش، روند امور را با تاخیر مواجه می‌کند.

  آماده‌سازی پسران

  بن لادن می‌کوشید پسرانش حمزه که پس از خروج از ایران یک بار به ابوت آباد رفت و یک شب در آنجا ماند و همچنین خالد را آماده می‌کرد تا سخنگویان رسمی القاعده شوند، به شرطی که خوب آموزش ببیند. براساس دست‌نوشته‌های مریم او گفته که به خالد تذکر داده و به حمزه نیز تذکر خواهد داد که بسیار مهم است به شکل صحیح ظاهر شوند و واژه‌هایشان دارای معنای درست باشد. او برای نشان دادن اهمیت موضوع "زمان‌سنجی" در پیام‌های ارسالی به عبود الزمر و طارق الزمر اشاره کرد. این دو نفر از رهبران جامعه اسلامی در مصر بودند که به دلیل مشارکت در ترور انور سادات، رئیس‌جمهوری فقید مصر 30 سال در زندان ماندند و در سال 2011 با دستور شورای نظامی مصر از زندان خارج شده و در سال 2013 به قطر و ترکیه گریختند.

  خواب‌ها و رویاها از مهم‌ترین ابزارهای بن لادن برای امیدواری دادن به همسران و فرزندانش بود. او گفته بود که انقلاب‌هایی که در منطقه صورت می‌گیرد آغاز تحقق خواب‌های امیدوار کننده‌ای است که افراد مختلف دیده‌اند. از جمله این خواب‌ها خواب خالد پسر بن لادن است که انقلاب تونس را پیش‌بینی کرده بود و خواب عبدالمجید الزندانی و اهل عامر است. یکی از دختران بن لادن نیز در خواب او را به همراه رجب‌طیب اردوغان دیده و بن لادن در تفسیر این خواب گفته که احتمالا اوضاع در ماه رجب 1432 اوضاع بهبود خواهد یافت و اردوغان نیز کارهای خوبی بکند.

  خواب ابوبلال و رهبر القاعده

  رهبر سازمان القاعده به خواب‌ها و رویا‌ها تنها به عنوان ابزارهای پیش‌بینی‌های امیدوارکننده نمی‌نگریست بلکه آنها را به عنوان مرجعی برای اتخاذ تصمیم‌ها و سیاست‌گذاری‌ها و تحیلی اوضاع و احوال سیاسی به کار می‌برد.

  یکی از عجیب‌ترین خواب‌هایی که توسط عبدالوکیل، ابو بلال یکی از اعضای سازمان القاعده در شمال سودان دیده و در نشست کابل برای بن لادن تعریف و او نیز به شکل عجیبی آن را باور کرد، خوابی است که اسامه بن لادن را "القحطاني اليماني"، فردی که گفته می‌شود پس از ظهور مهدی منتظر ظاهر می‌شود، معرفی می‌کرد.

  دست‌نوشته‌های مریم نشان می‌دهد اسامه بن لادن در این‌باره گفته که قحطانی یمانی فردی است که شرایط ظهور مهدی منتظر را فراهم می‌کند. مهددی نیز به همراه مسیح برای جنگ با دجال ظهور می‌کند و این از علامات آخر الزمان است. مهدی 7 سال حضور خواهد داشت و در آن زمان بیشتر مردم دنیا اهل روم خواهند بود. بن لادن گفته بود که پیش از سپتامبر کتاب‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد من القحطانی هستم. این موضوع را نمی‌دانستم و مردم آن را به من گفتند.

  در همین چارچوب برخی ایده‌پردازان القاعده و طرفداران بن لادن به تعدادی از ویدیوهایی که در یوتیوب و سایت‌های افراطی منتشر شده، به خواب خود بن لادن اشاره می‌کنند که خود را یمانی قحطانی و کسی که پیش از مهدی ظهور می‌کند، معرفی می‌کند.

  سهام صابر، همسر بن لادن مادر مریم که نویسنده این دست‌نوشته‌هاست مادر خالد، سمیه و خدیجه بزرگترین دختر بن لادن نیز است. او پس از 11 سپتامبر مدتی به همراه خیریه دیگر همسر بن لادن مدتی را در ایران زندگی کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران