.
.
.

سعد الحریری به دعوت رئیس جمهوری فرانسه به پاریس می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سعد الحریری نخست‎‌وزیر مستعفی لبنان که در ریاض پایتخت سعودی به سر می‌برد، قرار است به دعوت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به پاریس سفر کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جان اف لو دریان وزیر امور خارجه فرانسه پنجشنبه 16 نوامبر اعلام کرد که سعد الحریری دعوت مکرون برای سفر به پاریس را پذیرفته است.

مکرون چهارشنبه از نخست‌وزیر مستعفی لبنان برای سفر به فرانسه دعوت کرد.

کاخ ریاست جمهوری فرانسه (الیزه) در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پس از گفت‌وگو با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی و نخست‌وزیر لبنان، امانوئل مکرون از سعد الحریری برای سفر به فرانسه دعوت کرد».

یک منبع دیپلماتیک فرانسوی هم گفته بود که جان اف لودریان وزیر امور خارجه فرانسه قرار است در جریان سفرش به سعودی، با سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان، دیدار و گفت‌وگو کند.

این منبع به خبرگزاری رویترز گفت: «لودریان شامگاه چهارشنبه به ریاض خواهد رسید و بحران لبنان را با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی، به بحث خواهد گذاشت. او همچنین با الحریری دیدار خواهد کرد».

سعد الحریری شنبه 4 نوامبر، با قرائت پیامی، استعفای خود را از نخست‌وزیری لبنان اعلام کرد. او در پیام استعفای خود به دخالت‌های ایران اعتراض کرد و گفت که طرحی برای ترورش وجود دارد.