.
.
.

عراق به اعلام شکست کامل داعش در این کشور نزدیک می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی و نظامی عراقی اعلام کردند که نیروهای مسلح این کشور متشکل از «عملیات الجزیره» ارتش و داوطلبان عشایر، به ورودی بخش «راوه» نزدیک شدند و خود را برای یورش به آن ظرف چند ساعت آینده، آماده می‌کنند.

به گزارش روز چهارشنبه 15 نوامبر خبرگزاری رویترز، در همین حال عشایر استان الانبار نسبت به عدم ایجاد گذرگاه‌های امن برای خروج غیرنظامیان، ابراز نگرانی کردند.

بنا بر این گزارش به نقل از منابع نزدیک به حیدر العبادی نخست‌وزیر عرای، به زودی آزاد سازی تمام مناطق مسکونی بخش راوه از تصرف داعش، اعلام خواهد شد.

با این وجود ناظران می‌گویند حتی در صورت بیرون راندن جنگجویان داعش از راوه، این گروه همچنان تصرف 18 کیلومتر مربع، یعنی معادل 4درصد مساحت عراق را در دست دارد. این منطقه شامل مناطق بیابانی خالی از سکنه میان استان‌های الانبار و نینوا می‌شود.

فرماندهی عملیات مشترک می‌گوید که بخش راوه، بر روی بلندی با تنها دو گذرگاه قرار دارد که هر دوی این گذرگاه‌ها در تصرف داعش است. این گذرگاه‌ها مین گذاری شده و شماری از مهاجمان انتحاری هم برای جلوگیری از پیشروی نیروهای عراقی در آن مستقر هستند.

این آرایش نیروهای داعش، خروج غیرنظامیان از بخش را دشوار می‌کند.

عراق مراحل نهایی جنگ با داعش را در خاک خود سپری می‌کند. این گروه پس از دست دادن موصل زمانی مرکزش در عراق به شمار می‌آمد، دیگر مناطق را به سرعت از دست داد.