.
.
.

پادشاه سعودی از پاتریارک مارونی‌ها استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز سه‌‎شنبه 14 نوامبر، در دفتر خود در کاخ یمامه ریاض، از پاتریارک مارونی‌ها، مار بشاره پطرس الراعی، پاتریارک آنتاکیه و مشرق، استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در این دیدار، روابط برادرانه میان سعودی و لبنان مورد ارزیابی قرار گرفت. همچنین بر اهمیت ادیان و فرهنگ‌های مختلف در تسامح و مبارزه با خشونت، تندروی، تروریسم و تحقق امنیت و صلح برای مردم منطقه و جهان، تاکید شد.

در این دیدار، شاهزاده عبدالعزیز بن سعود بن نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور، مساعد بن محمد العیبان وزیر مشاور و عضو شورای وزیران، عادل الجبیر وزیر امور خارجه و ثامر السبهان وزیر مشاور سعودی در امور خلیج عربی، حضور یافتند.

در سفری تاریخی و برای نخستین بار، دوشنبه 13 نوامبر پاتریارک مار بشاره بطرس الراعی رهبر مارونی‌های لبنان، به ریاض پایتخت سعودی رسیده بود.

به گزارش العربیه، ثامر السبهان وزیر مشاور سعودی در امور خلیج عربی در پایگاه هوایی ملک سلمان از پاتریارک الراعی استقبال کرد.

در مراسم استقبال صالح بن عبدالله بن طالب فرمانده پایگاه هوایی ملک سلمان، عبدالستار عیسی سفیر لبنان در پادشاهی عربی سعودی و یک نماینده از تشریفات پادشاهی حضور یافتند.

پارتریاک الراعی به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین پادشاه سعودی به ریاض سفر کرده است.

این نخستین سفر یک پاتریارک مارونی به سعودی است. انتظار می‌رود که در جریان این سفر با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی هم دیدار و گفت‌وگو کند.

منابع نزیک به پاتریارک مارونی گفتند که در این سفر قرار است او بر سیاست بی طرفی لبنان در تنش‌های منطقه و وارد نشدن در دسته‌بندی‌ها، تاکید کند؛ سیاستی که سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان شامگاه یکشنبه 12 نوامبر در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی پس از اعلام استعفایش در روز شنبه 4 نوامبر، بر آن تاکید کرد.