.
.
.

پاتریارک مارونی با سعد الحریری در ریاض دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان، سه‌شنبه 14 نوامبر با پاتریارک مارونی‌ها مار بشاره پطرس الراعی در مقر اقامتش در ریاض پایتخت سعودی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیش از آن، پاتریارک الراعی با خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در دفترش در کاخ الیمامه ریاض، دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

در سفری تاریخی و برای نخستین بار، دوشنبه 13 نوامبر پاتریارک مار بشاره بطرس الراعی رهبر مارونی‌های لبنان، به ریاض پایتخت سعودی رسیده بود.

به گزارش العربیه، ثامر الشبهان وزیر مشاور سعودی در امور خلیج عربی در پایگاه هوایی ملک سلمان از پاتریارک الراعی استقبال کرد.

در مراسم استقبال صالح بن عبدالله بن طالب فرمانده پایگاه هوایی ملک سلمان، عبدالستار عیسی سفیر لبنان در پادشاهی عربی سعودی و یک نماینده از تشریفات پادشاهی حضور یافتند.

پارتریاک الراعی به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز خادم حرمین شریفین پادشاه سعودی به ریاض سفر کرده است.

این نخستین سفر یک پاتریارک مارونی به سعودی است. انتظار می‌رود که در جریان این سفر با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی هم دیدار و گفت‌وگو کند.

منابع نزیک به پاتریارک مارونی گفتند که در این سفر قرار است او بر سیاست بی طرفی لبنان در تنش‌های منطقه و وارد نشدن در دسته‌بندی‌ها، تاکید کند؛ سیاستی که سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان شامگاه یکشنبه 12 نوامبر در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی پس از اعلام استعفایش در روز شنبه 4 نوامبر، بر آن تاکید کرد.