.
.
.

بنزما: تا زمانیکه دشان هست به تیم ملی فرانسه بازنمی‌گردم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کریم بنزما مهاجم رئال مادرید اسپانیا، روز دوشنبه 13 نوامبر، اظهار داشت، مادامی که دیدیه دشام مربی تیم ملی فرانسه باشد، وی هیچ فرصتی برای بازگشت به تیم ملی ندارد.

بنزما (29 ساله) که از سال 2015 به شبکه «کانال پلاس» فرانسه در پاسخ به زمان بازگشتش به تیم ملی گفت:« به این موضوع ایمان دارم، اما دو سال و نیم طول کشید نباید احمق باشم».

ننزما که تاکنون 81 بازی و 27 گل برای تیم ملی فرانسه به ثمر رساند، به خاطر جنجالی که با والبوئنا هم تیمی وی در تیم ملی فوتبال داشت با محرومیت از سوی فدراسیون فوتبال فرانسه مواجه شد و نتوانست در رقابت‌های یورو 2016 به میدان برود.

وی حضور در جام جهانی 2018 روسیه را بسیار پیچیده خواند اما تأکید کرد که مایل به حضور در این رقابت‌ها و کسب پیروزی برای تیم ملی کشورش است.
وی درباره رابطه‌اش با دشان مربی تیم ملی فرانسه گفت:« هیچ گفت‌وگووی نشده، اوضاع در نقطه صفر است، بین ما پسش از یورو 2016 تماس تلفنی بود، او احترام بزرگی برایم قائل شد و سپس مرا فراموش کرد».

لوگرایه رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه پیشتر گفته بود که «بازگشت و یا دعوت نکردن بنزما به تصمیم دشان بستگی دارد. سرمربی تیم باید تصمیم نهایی را در این زمینه بگیرد. فدراسیون فوتبال فرانسه مشکلی با دعوت کردن بنزما به تیم‌ ‌ملی ندارد. بر این باور هستم که بنزما به زودی به تیم‌ ‌ملی بر می گردد«.