.
.
.

مصر: امنیت خلیج خط قرمز است و دخالت‌های ایران در منطقه را محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری عربی مصر تاکید کرد که قاهره از کشورهای منطقه خلیج حمایت کرده و هر گونه تهدید علیه این کشورها را محکوم می‌کند.

رئیس‌جمهوری مصر شامگاه چهارشنبه 8 نوامبر 2017 در دیدار با تعدادی از اهالی رسانه‌ مصر در حاشیه کنگره جوانان جهانلإ اعلام کرد که دخالت‌های ایران در امور منطقه را محکوم می‌کند.

عبدالفتاح السیسی همچنین تاکید کرد که اوضاع در پادشاهی عربی سعودی باثبات است و آنچه در روزهای اخیر در این کشور رخ داد، اقداماتی داخلی است که ممکن است در هر کشوری رخ داد. او گفت که به رهبری پادشاهی عربی سعودی و تدابیرش برای شهروندان، اطمینان دارد و سعودی هیچ اقدامی که خلاف قانون باشد، انجام نخواهد داد.

او در پاسخ به سوالی درباره اقدام نظامی علیه ایران یا حزب‌الله لبنان گفت که او مخالف جنگ است، به ویژه آن‌که مصر تجربه‌های تلخ و سختی در زمینه جنگ دارد. با این‌حال او تاکید کرد که «امنیت خلیج، خط قرمر ماست، دیگران نباید در امور ما دخالت کنند و نباید اجازه داد که روند امور به حد رویارویی برسد».

السیسی همچنین گفت: «امنیت خلیج، امنیت مصر و امنیت مصر، امنیت خلیج است. ما خواهان افزایش تنش در منطقه نیستیم اما هزینه این موضوع نباید امنیت و ثبات خلیج باشد».

رئیس‌‌جمهوری مصر درباره موضوع تروریسم و حملات اخیر در الواحات نیز گفت که ارتش این کشور در عملیات علیه افراط‌گرایان مسئول هجوم الواحات، یک پیکارجوی خارجی را در منطقه دستگیر کرد.