.
.
.

سعودی: شرکت‌های مرتبط با متهمان به فساد می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای امور اقتصادی و توسعه سعودی که جلسه خود را شامگاه سه‌‎شنبه 7 نوامبر به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در کاخ یمامه برگزار در ریاض بر گزار کرد، بر ضرورت حمایت از حقوق افراد، شرکت‌ها و موسسات وابسته به برخی بازداشت شدگان متهم به فساد و فراهم کردن امکان فعالیت‌های معمول‌شان، تاکید کرد.

شورای امور اقتصادی و توسعه در جلسه خود، شماری از موضوعات اقتصادی و توسعه‌ای و در راس آن‌ها، فرمان ملوکانه صادره برای شناسایی و پی‌گرد افراد و سازمان‌های مرتبط با پرونده‌های فساد در اموال عمومی را، مورد بحث و بررسی قرار داد.

این شورا در جلسه خود تاکید کرد که شفافیت و جلوگیری از هدر دادن اموال عمومی، به سود توسعه اقتصاد ملی است و باعث بالا رفتن نسبت عدالت در فرصت‌ها میان بخش خصوصی و شرکت‌ها و موسسات محلی و خارجی می‌شود. این شورا همچنین افزود که تدابیر اتخاذ شده برای مبارزه با فساد، تضمین کننده ثبات، حمایت از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و فراهم کردن فضای عادلانه، برای همه سرمایه‌گذاران محلی و خارجی است.

شورای امور اقتصادی و توسعه سعودی تتاکید کرد که دولت، به حمایت از افراد، موسسه‌ها، شرکت‌های ملی و شرکت‌های چند ملیتی در داخل و خارج از کشور پایبند است از جمله بخش‌های تجاری، مالی و اقتصادی که به صورت جزئی یا کلی، ملکیتشان به برخی از متهمان و بازداشت شدگان باز می‌گردد.