فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر دارایی سعودی: دوره‌ای جدید از شفافیت و حساب‌رسی آغاز شده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی گفت که فرمان ملوکانه ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی برای تشکیل کمیته عالی مبارزه با فساد، دوره‌ای از شفافیت و حساب‌رسی را آغاز می‌کند.

  به گزارش العربیه، الجدعان یکشنبه 5 نوامبر گفت که فرمان ملوکانه ملک سلمان، در چارچوب تلاش برای استحکام کشور قانونمدار بر پایه معیارهای بین‌المللی و فعال سازی قوانین مبارزه با فساد صادر شده است.

  وزیر دارایی سعودی گفت که فعالیت کمیته مبارزه با فساد در چارچوق تضمین حقوق کشور و حمایت از اموال عمومی است. او تاکید کرد که این‌گونه تصمیم‌ها می‌تواند باعث افزایش اعتماد فعالان در حوزه بازرگانی و سرمایه‌گذاری در پادشاهی سعودی شود.

  الجدعان یادآور شد که تدابیر اتخاذ شذه، برپایه قانون و با تکیه بر عدالت، برابری، حمایت از افراد، شخصیت‌های حقوقی و اموال عمومی است. او گفت که دولت پادشاهی سعودی با این اقدام‌ها، دوره‌ و سیاسیتی جدید از شفافیت و حساب‌رسی را آغاز می‌کند.

  او تاکید کرد که هیچ امتیاز یا استثنایی برای هیچ یک از سرمایه‌گذاران وجود نخواهد داشت تا بدین ترتیب، فضای سرمایه‌گذاری عادلانه و شفافی برای همگان فراهم شود.

  کمیته عالی مبارزه با فساد که شامگاه شنبه 4 نوامبر با فرمان ملوکانه ملک سلمان بن عبدالعزیز و ریاست شاهزاده محمد بن سلمان تشکیل شد، 11 تن از شاهزادگان، 4 وزیر کنونی و ده‌ها تن از وزرای سابق را توقیف کرد.

  به گزارش منابع العربیه، این کمیته همچنین پرونده‌هایی برای تحقیق درباره سیل‌های جده و انتشار وبای کورونا، گشود.

  پیش از این خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، شنبه 4 نوامبر طی فرمانی ملوکانه، دستور تشکیل کمیته عالی مبارزه با فساد را به ریاست شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد و عضویت رئیس شورای نظارت و تحقیق، رئیس شورای ملی مبازه با فساد، رئیس دیوان نظارت عمومی، دادستان کل و رئیس سازمان امنیت کشور صادر کرده بود.

  این کمیته به استثنای سازمان‌ها، قوانین، آیین‌نامه‌ها، دستورها و مصوبات، اقدام به شناسایی تخلفات، جرایم، افراد و سازمان‌های ذی‌ربط به پرونده‌های فساد عمومی کرده و دستورهای لازم را برای تحقیق، صدور فرمان بازداشت، ممنوع السفری و هر آن‌چه که برای تعامل به مرتبطان با فساد عمومی است می‌کند.

  این کمیته همچنین می‌تواند از هرکس بخواهد کمک بگیرد و گروه‌هایی برای تحقیق و تجسس تشکیل دهد، هنگامی که ماموریتش را هم انجام دهد، گزارش مفصلی از نتایج آن و اقدام‌های صورت گرفته در این خصوص، به پادشاه ارائه می‌دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران