فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: با ملک سلمان برای عرضه سهام آرامکو در بورس نیویورک گفتگو کردم

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه 5 نوامبر 2017 اعلام کرد که با ملک سلمان بن عبدالعزیز،پادشاه سعودی درباره شرکت نفتی آرامکو و استفاده از بازار بورس آمریکا به منظور فروش سهام‌هایش، گفتگو کرده است.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ گفت خواستار آن است تا آرامکو از بورس نیویورک و یا بورس نسدک (NASDAQ) برای نخستین گام عرضه سهام خود به بازار استفاده کند. او افزود که پادشاهی سعودی موضوع استفاده از بازارهای بورس آمریکا را «بررسی» خواهد کرد.

  روز شنبه ترامپ گفته بود تصمیم عرضه سهام شرکت سعودی آرامکو در بازار بورس در صورتی که سعودی تصمیم به عرضه سهام این شرکت در بازار اوراق بهادار نیویرک بگیرد، برای ایالات متحده بسیار حائز اهمیت است.

  ترامپ در تویتر نوشت: «اگر پادشاهی سعودی بورس نیویورک را برای عرضه آرامکو انتخاب کند، این موضوع برای ما بسیار مهم است و سپاسگزار آن خواهیم بود».

  پیش از این شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد پادشاهی سعودی اعلام کرده بود قصد دارد 5 درصد از سهام شرکت آرامکو را که بالغ بر 2 تریلیون دلار است، در بازار بورس عرضه کند. این بزرگترین عرضه سهام در بازارهای بورس جهان است و پیش بینی می‌شود 100 میلیارد دلار برای پادشاهی سعودی سود داشته باشد. قرار است سهام‌های شرکت آرامکو در بازار بورس سعودی و بازارهای بورس جهانی، عرضه شود.

  بازارهای بورس جهان در سال جاری برای جذب سهام‌های شرکت آرامکو، با یکدیگر به رقابت برخاسته‌اند. بزرگترین بازارهای بورس جهان در نیویورک، لندن، شانگهای، توکیو و تورنتو، تمایل زیادی برای به دست آوردن بخشی از سهام شرکت آرامکو از خود نشان می‌دهند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران