فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف‌عربی: ایران موشک‌های بالستیک به شبه نظامیان حوثی‌ تحویل داده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری سعودی روز یکشنبه 5 نوامبر در یک کنفرانس خبری گفت ایران در اقدامی خصمانه علیه کشور پادشاهی سعودی ، موشک‌های بالستیک در اختیار شبه نظامیان حوثی قرار داده است.

  وی افزود:«تنها دلیل طولانی شدن جنگ و ادامه آن در یمن حمایت مالی و تسلیحاتی ایران از شبه نظامیان فرقه گرای حوثی است».

  سرهنگ ترکی المالکی، در این کنفرانس خبری گفت:« تنها دلیل تشدید جنگ و تهدیدهای موشکی مکرر حوثی‌ها پشتیبانی ایران و حزب الله لبنان از حوثی‌ها است. تهران و حزب الله با سلاح و کارشناسان نظامی از حوثی‌ها پشتیبانی می کنند».

  سرهنگ المالکی گفت:موشک‌ها زمین به زمین و سکوهایی که این موشک‌ها از آنها به سوی سعودی پرتاب می‌شود همه از ایران به حوثی‌ها رسیده است.هیچ کشوری به جز ایران شبه نظامیان تروریست و متمرد علیه دولت‌هایشان در منطقه را حمایت نمی‌کند».

  سخنگوی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، گفت:«موشک بالستیک که اخیر در یک اقدام وحشیانه توسط حوثی‌ها به ریاض پرتاب شد از ایران بوده است واگر اقدامات خصمانه ایران در منطقه نبود حوثی‌های متمرد و تروریست هرگز نمی توانستند به ریاض موشک پرتاب کنند».

  سرهنگ المالکی گفت:« ارتش یمن در ذخیره و انبارهای تسلیحاتی خود موشک بالستیک نداشته و ندارد بنابرین این موشکها متعلق به ارتش یمن نیست و ایران به حوثی‌ها تحویل داده است».

  مالکی گفت:«حوثی‌ها اکنون با پشتیبانی ایران بوسیله قایق‌های بمب‌گذاری شده که توسط افرادی انتحاری هدایت می شوند به ناوگان تجارت در آبهای بین المللی حمله می کنند و این خطر اکنون همه جهان را تهدید می کند».

  افزود: «ما تعدادی از قایق‌های حوثی‌ها را در دریا به دام انداخته‌ایم و مصادره کردیم مشخص شد،ساخته ایران است».

  سخنگوی ائتلاف عربی گفت:«همه اسلحه‌ای که به حوثی‌ها می رسد از طریق بند "الحدیده" صورت می‌گیرد».

  وی افزود:«ایران قطعات موشک‌ها را به صورت جداگانه از طریق بندر حدیده که نیروهای ائتلاف به دلیل کمک‌های انسانی آن را بمباران نمی کنند، به حوثی‌ها به صورت قاچاق ارسال می‌کند و سپس به وسیله کارشناسان خود آنها را در صعده منتاژ می‌کنند».

  وی در ادامه گفت حوثی‌ها حدود 50 هزار مین در مرزهای سعودی مین گذاری کردند.

  سخنگوی ائتلاف گفت:«به زودی اسامی 40 تن از تروریست‌های حوثی در فهرست تروریست‌ قرار خواهد گرفت».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران