.
.
.

ویدیو..پدافند سعودی یک موشک بالستیک حوثی که ریاض را هدف قرار داده بود، سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای پدافند ارتش سعودی بعد از ظهر روز شنبه 4 نوامبر 2017 یک موشک بالستیک که از شمال شرق یمن شهر ریاض را هدف گرفته بود را ردیابی و در فاصله بسیار دور پیش از نزدیک شدن به آسمان ریاض سرنگون کردند.

این اولین بار نیست که حوثی‌ها با موشک های دریافتی از ایران شهرهای پادشاهی سعودی را هدف قرار می دهند .

پیشتر حوثی شهر مقدس مکه را نیز هدف قرار داده بودند اما تاکنون هیچکدام از موشک‌های آنها نتوانست به هدف نهایی خود برسد بلکه با دقت پدافند سعودی همه موشک‌های بالستیک آنها ردیابی و ساقط شدند.

موشک‌های حوثی‌ها که ساخت ایران هستند اغلب به اهداف خود نمی رسند و از نظر دقت در هدف گیری بسیار ضعیف و هیچ هدفی را نمی توانند بزنند در تاریخ 30 اکتبر یکی از موشک‌های بالستیک پس از شلیک به سوی سعودی بر اثر پایین بودن کیفت آن در استان صعده یعنی پایگاه اصلی حوثی‎ها سقوط کرد و تعدادی از آنها را به قتل رساند.

در اکتبر ماه گذشته نیز یک موشک حوثی ار منطقه فج عطان به سوی سعودی شلیک شد اما بجای روانه شدن به سوی شهرهای سعودی در منطقه ذهبان در صنعا سقوط کرد.

حوثی‌ها طی روزهای گذشته تلفات سنگینی را در استان نهم، شرق صنعا و تعز متحمل شدند. این گروه تروریستی فرقه گرای مورد حمایت ایران هر گاه در جبهه های نبرد متحمل ضربات سنگین می شوند تلافی آن را با موشک پرانی به مناطق مسکونی یمن یا به سوی سعودی جبران می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم