.
.
.

کشته شدن کارشناسان موشکی ایرانی در حمله هوایی ائتلاف عربی به صعده یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش رسانه‌های اینترنتی یمنی روز جمعه در پی اثر حملات هوایی ائتلاف عربی به یک سایت موشکی در منطقه بازار علاف در استان صعده واقع در شمال یمن شماری از کارشناسان موشکی ایرانی، فرماندهان موشکی شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وابسته به رئیس جمهوری مخلوع صالح کشته شدند. اما رسانه‌های وابسته به شبه‌نظامیان کودتاگر مدعی شدند که این حملات غیرنظامیان را در بازار علاف در شهرستان سحار واقع در استان صعده هدف قرار داد.

این در حالی است که رسانه‌های یمنی به نقل از منابع خود کشته شدن کارشناسان ایرانی و فرماندهان یگان موشکی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای وابسته به صالح را در این حملات گزارش کرده‌اند.

بر اساس این گزارش‌ها یکی از فرماندهان یگان موشکی حوثی به نام قیس علی القمنطار و برادرش حسین و شماری از عوامل وابسته به شبه‌نظامیان از جمله کارشناسان موشکی ایرانی که هنوز هویت آنان مشخص نشده، در پی حمله هوایی به مقر تمرکز این یگان در نزدیکی یک بازار سنتی کشته شدند.

در همین حال فعالان و فرماندهان حوثی کشته شدن قیس القمنطار را به یکدیگر تسلیت گفتند و او را یکی افسران نیروی موشکی توصیف کردند.

منابع دیگری اعلام کردند که القمنطار در واقع افسر ناظر بر استقرار سکوهای پرتاب موشک‌های بالستیک به ویژه آنهایی است که به سوی سعودی پرتاب می‌شدند.

اما شبه‌نظامیان حوثی نام قیس و برادرش حسین القمنطار را در لیستی درج کرده‌اند که مدعی هستند متعلق به شبه‌نظامیان کشته شده در اثر حملات هوایی ائتلاف عربی در بازار علاف شهرستان سحار در استان صعده یمن است.

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از مشروعیت در یمن پیشتر اعلام کرده بود که درباره ادعاهای منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر هدف قرار گرفتن یک بازار سنتی در صعده و کشته شدن غیرنظامیان تحقیق خواهد شد.